Denizcinin anasayfası

Bureau Veritas 10 feribotu sınıflandıracak

Sınıflandırma kuruluşu Bureau Veritas, 10 elektrikli feribotun sınıflandırılması için sözleşme imzaladı.

Bureau Veritas (BV), Portekizli operatör Transtejo için İspanya’daki Gondán Tersanesi’nde yapımı devam eden 10 elektrikli feribotun sınıflandırılması için sözleşme imzaladı.

2022 ile 2024 yılları arasında hizmete girecek olan 540 kişilik, tamamen elektrikli, kardeş gemiler, Lizbon şehir merkezi ile nehrin güney kıyısındaki üç farklı şehir arasındaki Tagus Nehri üzerinde hizmet verecek.

40 metre uzunluğundaki GRP feribotlar, tamamen elektrikli bir sistemle güçlendirilecek ve 2 MWh’lik pillerden en iyi şekilde yararlanmak için optimize edilmiş katamaran tipi bir gövdeye sahip olacak.

Şarj sistemi, gemilerde merkezi olarak konumlandırılacak ve terminalin yüzer dubalarında bulunan kulelerden hem iskelede hem de sancakta şarj yapılmasına izin verecek. Gemilerin enerji depolama sistemleri (ESS), planlanan en uzun rotada tam bir gidiş-dönüş (maksimum kapasitenin %20-90’ını kullanarak) için tasarlandı. Gemiler gündüz saatlerinde hızlı şarj , gece ise yavaş şarj kullanacak.

Anlaşmanın ardından bir açıklama yapan Bureau Veritas Marine & Offshore Ticari Direktörü Mathieu Philippe, “Bu feribotlar, yeni kentsel ulaşım talebinin mükemmel bir örneği. Sürdürülebilir ve hızlı yolcu feribot taşımacılığı için bugün sıfır emisyonlu tahrik mevcut. Teknik uzmanlığımızın yanı sıra daha iyi bir dünya için taahhüdümüzü gösteren bu ‘işletmeden topluma’ projesini desteklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.


Bunları da beğenebilirsin