Denizcinin anasayfası

Cemre Shipyard’dan en büyük canlı balık gemisi

Siegrunn adı verilen ve silindirik balık taşıma tanklarına sahip geminin uzunluğu 110 metre olacak.

Cemre Shipyard’ın Norveçli Seistar için inşa edeceği canlı balık taşıma gemisinin ilk kaynağı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan’ın da katıldığı törenle yapıldı.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre, Norveçli dizayn firması SALT Ship Design tarafından Seistar için geliştirilen canlı balık taşıma gemisi silindirik balık taşıma tanklarına sahip. 110 metre boyunda olan ve Siegrunn adı verilen hibrid gemi DNV GL klas kurallarına göre inşa edilecek ve Norveç bayrağı taşıyacak. 8 bin m³ tanka sahip 12 bin tonluk gemi dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi olacak.

Delmar Safety

Artan talebi karşılayacak

Cemre Shipyard yetkililerine göre, inşa edilecek olan bu yeni tonajlı gemi mevcut ve gelecekteki müşterilerin özellikle Batı Norveç sularına göçen somonlar için artan arıtma ve nakliye taleplerini karşılayacak. Gelişmiş tekne tasarımı balıkların zarar görmeden ve verimli olarak işlenmesi üzerine tasarlanan gemi, buna ek olarak da hijyen, çevre ve kalite kombinasyonu dikkate alınarak inşa ediliyor. Gemi, enerji depolaması için batarya ve silindirik balık tankları gibi yeni çözümleri de barındırıyor.

Siegrunn’un özelilkleri

Klas : DNV-GL
UZUNLUK
Uzunluk : 110 metre
Genişlik : 24,6 metre
Derinlik : 9 metre
Balık taşıma kapasitesi : 8 bin m³


DM Group
Bunları da beğenebilirsin