Denizcinin anasayfası

Çin’den elektrikle çalışan araştırma gemisi

Çin CSSC'nin Guangzhou Tersanesi'nde inşa edilecek olan gemi, elektrikli bir tahrik sistemi ile donatılacak.

Çin, denizcilik operasyonlarındaki varlığını genişletmeye yönelik son çabasında, en büyük denizcilik bilimsel araştırma gemisini inşa etmeyi planladığını duyurdu. Çin Devlet Gemi İnşa Şirketi (CSSC) ve Guangdong Akıllı İnsansız Sistem Enstitüsü, gemiyi inşa etmeyi kabul etti. Yeni inşa ediecek gemi  Güney Çin Denizi’ne yerleştirilecek.

Çin’in güneyindeki Guangdong Eyaleti’nde, CSSC’nin Guangzhou Tersanesi ‘nde inşa edilecek olan gemi, elektrikli bir tahrik sistemi ile donatılacak. Gemi, DP2 dinamik konumlandırma sistemi dahil olmak üzere birçok gelişmiş teknolojiye sahip olacak. Gövde, B seviyesi buz operasyonları için derecelendirilecek ve gemi, köprüsünden ve kontrol merkezinden 360 derecelik benzersiz bir görünüme sahip olacak.

Çinli yetkililere göre, geminin inşası çok disiplinli deniz bilimsel araştırmalarının yapılmasını sağlayacak ve Çin’in deniz bilimsel araştırma yeteneklerini genişletecek. Gemi, çok çeşitli bilimsel keşif ekipmanı ve çok ışınlı, tek kirişli, termohalin ve derinlik sondajı gibi destekleyici operasyon ekipmanlarıyla donatılacak.

Delmar Safety

Çin’de şu anda bilimsel araştırma için kullanılan  yaklaşık 60 gemisi bulunuyor. Gemilerjeofizik keşiften sismik edinim ve işlemeye kadar her alanda araştırma yapıyor.


Bunları da beğenebilirsin