Denizcinin anasayfası

Damen’in en yenisi Time Off denize kavuştu

Damen Yachting’in Antalya tesislerinde yapımı tamamlanan ve ‘Time Off’ adı verilen 55 metrelik destek gemisi suya indirildi.

Damen Yachting’in Antalya tesislerinde yapımı tamamlanan, 55 metrelik destek gemisi suya indirildi. Adı ‘Time Off’ olan süperyat destek gemisi, markanın oldukça popüler hale gelen YS 5009 tasarımının dokuzuncusu.

Antayla’da denize indirilen yeni YS 5009 modeli destek gemisi, yapılacak olan son çalışmaların ardından sahibine teslim edilmeye hazır olacak. Teslimatın bu yaz gerçekleşmesi planlanıyor.

Damen’in bir süre önce suya indirdiği Gene Chaser adlı destek gemisinde tercih edildiği gibi, Time Off’un da büyük ana güverte kıç hangarı dikkat çekiyor. Burada çok çeşitli konfigürasyonlar kullanılabiliyor. Denizaltı indirme ve taşıma sistemleri, dalış operasyonları, ekipman taşıma ve atölye işlemleri bu çeşitli konfigürasyon seçeneklerinden bazıları.

Time Off, tamamen Damen’ın kendi tasarım ve mühendislik ekipleri tarafından geliştirildi. Üstün navigasyon sistemleri ve makine dairesi montajları da, yine Damen’in ekipleri tarafından yapıldı. Hacmi 499 GT olan gemide 7 kişi misafir edilebilirken, sabit mürettebat sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmış.


Bunları da beğenebilirsin