Denizcinin anasayfası

Delmar Training Academy hizmete girdi

ISO 23678 eğitimleri verilebilen dünyadaki ikinci tesis olan İTÜ-Delmar Filika ve Denizde Canlı Kalma Eğitim Merkezi açıldı.

İnşasından donatımına kadar Delmar Safety tarafından yaptırılan İTÜ-Delmar Filika ve Denizde Canlı Kalma Eğitim Merkezi (Delmar Training Academy) Balık Günü 2022’de düzenlenen törenle açıldı.

ISO 23678 eğitimleri verilebilen dünyadaki ikinci olan Delmar Training Academy’de İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri de serbest düşmeli can filikaları dahil tüm can filikaları ve hızlı kurtarma botları dahil tüm kurtarma botları, denize indirme cihazları ve serbest bırakma teçhizatlarıyla ilgili eğitimler alabilecek.

Borç olarak gördük

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu Delmar Safety tarafından İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne önemli bir tesis kazandırıldığını belirterek, “ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde bulunan Delmar Training Academy’i hayata geçirmelerini mezun oldukları okula karşı bir borç olarak gördüklerini belirten Delmar Safety Genel Müdürü Kapt. Kayhan Aytuğ ise öğrenci kardeşlerinin en iyi eğitimi almaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Bunları da beğenebilirsin