Denizcinin anasayfası

Denizciler Ata’nın huzurunda

Denizcilik STK'ları, Türkiye Denizcilik Federasyonu liderliğinde Anıtkabir'i ziyaret ettiler.

Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) ile beraber Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

Ziyarette TÜRDEF’den yönetim kurulu başkanı Kapt. Arif Bostan ile beraber Müh. Teoman Akyol, Kapt. Ali Burçin Eke
Ayşe Olcay, Kapt. Garip Erdogan, Kapt. Kamil Mamat, Kapt. Aslı Arslan, Kapt. Nuri Koray Kurun, Kapt. Harun Akbaş, Kapt. Erdem Alakuş; TÜRKKAPDER’den yönetim kurulu başkanı Kapt. Zafer Akbulut ve genel sekreter Kapt. Özgür Dogan Güneş; DEFMED’den ise yönetim kurulu başkanı Deniz İşletmecileri Yöneticisi Orçun Erbayraktar ile beraber Deniz İşletmecileri Yöneticisi Bülent İbik ve Deniz İşletmecileri Yöneticisi Gencay Kuru hazır bulundu. Kapt. Ulvi Kadir Tezcan da ziyarette grupa eşlik etti.

Büyük Türk Mustafa Kemal Atatürk’ün mozalesine çelenk bırakan grup adına TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Arif Bostan, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Delmar Safety

Bostan şu satıları kaleme aldı :

Sözlerinizin arkasındayız

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; ATAMIZ…

1 Kasım 1937 Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden beşinci dönem açılış konuşmasında söylediğiniz bu cümleler her zaman şiarımız oldu:

“Denizcilik sadece ulaştırma işi değil, iktisadi iş olarak anlaşılacak ve tersaneler, gemiler, limanlar ve iskeleler inşa edilecek, deniz sporları, kulüpleri kurulacak ve korunup geliştirilecektir.

Çünkü topraklarının üç bir yanı deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer. En uygun coğrafi k onumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye Endüstrisi, ticareti ve spor ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz. Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başar malıyız.”

İfadenizin tamamını misyonumuz olarak kabul ettiğimizi, bu kapsamda Türkiye’nin denizleşmesi ve deniz kültürüne sahip bireylerin olabilmesi için her zaman çalışacağımızı huzurunuzda beyan ederiz.

Söylemleriniz çağları aşıyor

Bugün 18 Mart 2022…

Çanakkale zaferimizin 107’inci yıl dönümünde sizin huzurunuzdayız. Sizin manevi hatıranız önünde bir kez daha şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Yüksek öngörünüz ve söylemleriniz çağları aşıyor ve biz Türk denizcilerinin pusulası olmaya devam ediyor.
Şahsınızın sözleri doğrultusunda denizciliği ülkemizin büyük ülküsü haline getirmek için taviz vermeden denizcilik sektörü için hizmet vereceğimize Türkiye Denizcilik Federasyonu yönetimi olarak söz veriyoruz.

Kapt. Arif Bostan
TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanı


Bunları da beğenebilirsin