Denizcinin anasayfası

Denizciler, Deniz Trafik Operatörleri’nin iftarında buluştu

Deniz Trafik operatörleri Derneği İstanbul’da Geleneksel İftar Yemeği etkinliğiyle sektör mensuplarını bir araya getirdi.

Deniz Trafik Operatörleri Derneği geleneksel iftar davetlerine devam ediyor. Dernek sektör temsilcilerini İzmir ve İzmit’in ardından bu kez İstanbul’da düzenlediği iftar yemeğinde bir araya getirdi.

DTOD’nin İstanbul Üsküdar’da düzenlediği iftar yemeğine denizcilik sektöründen yoğun bir katılım oldu. Dernek Başkanı Kapt. Selahattin Alan önce Ramazan ayının önemine dikkat çekerek “Ramazanın başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden (ebedi azabtan) kurtuluştur.  Bu ay sabır ayıdır. Sabrın sevabı ise, cennettir. Bu ay, hayır ve iyilik ayıdır, müminin rızkının arttığı bir aydır.” dedi.

Alan Deniz Trafik Operatörleri Derneği  olarak düzenledikleri iftara katılan denizcilik sektörü temsilcilerine  tek tek teşekkür etti ve şunlar söyledi:

Tek tek teşekkür etti

‘’Bizleri geri çevirmeyerek İftar Yemeğimize katılan, her ihtimalde biz denizcilere verilen değerin en güzel göstergelerinden olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar’a, bizlere hep tam destek veren değerli hocamız İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Özcan Arslan’a, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’na, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç’e, Deniz Ticaret Odası’nı temsilen katılanRecep Düzgit’ e, İstanbul Bölge Liman Başkanlığından Suat İlhan’a, Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı İrfan Mete’ye, yönetime geldiği günden itibaren bilhassa genç denizci kardeşlerimizin gelişiminde yaptığı yenilik esaslı çalışmalarla ismi gibi onlara yeni ufuklar açan İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Teker’e, Türk gemi insanlarının yıpranma hakkı ve yeşil pasaportu alarak dünya denizlerinde çok daha sağlam yer edinebilmesi için bıkmadan, usanmadan çaba sarfeden ve bunları her fırsatta ve her türlü platformda dile getiren TÜRDEF Yönetim Kurulu  Başkanı Arif Bostan’a ve Türkkapder Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Akbulut’a, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Dündar’a, bir büyük olarak her zaman yanı başımızda olan denizciliğimiz adeta hafızasını teşkil eden değerli büyüğümüz Saim Oğuzülgen’e ve İTÜ DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı İlker Meşe’ye, denizci öğrencilerimizin staj sorunlarıyla hep alakadar olan Gemimo Yönetim Kurulu eski Başkanı Feramuz Aşkın’a, her daim bilgi paylaşımına açık olan hocamız Galatasaray Üniversitesi Denizcilik MYO Müdürü Hasan Bora Usluer’e, düşünce tarzıyla bizlere hep farklı bir bakış açısı kazandıran İstanbul Üniversitesi DUİM Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Karaca’ya, KOSDER’i temsilen katılan Teoman Akyol’a, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Türkantos’a, genç yaşta kurduğu denizcilik platformu DARGEB ile denizci öğrencilerin mesleki talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için emek veren Talha Mınık’a, Denizci Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Işık’a ve değerli öğrencilerimize, siz değerli konuklarımıza ve Türk Boğazlarının seyir, can, mal ve çevre emniyetinin sağlanması 7/24 aralıksız görevlerini icra eden “Boğazların Koruyucu Melekleri, Muhafızı” değerli kaptan meslektaşlarım Deniz Trafik Operatörleri’ne ve paydaşımız olan Kılavuz Kaptanlarımıza bu güzel ortamda birlik ve beraberliğin oluşmasına vesile olduğunuz için canı gönülden teşekkür ederim’’ dedi.

Alan konuşmasının sonunda her daim yanlarında olan ailelerine de teşekkür etmeyi unutmadı.


Bunları da beğenebilirsin