Denizcinin anasayfası

Denizciler için Yeşil Pasaport kampanyası

Türk denizciler vize problemleri sebebi ile uluslararası iş fırsatlarını kaçırdıklarını belirterek Yeşil Pasaport kampanyası başlattılar.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan denizcilik sektöründe ,denizciler Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) öncülüğünde vize problemleri nedeniyle uluslararası iş fırsatlarını kaçırdıklarını söyleyerek Yeşil Pasaport düzenlemesi yapılmasını talep ettiler. Yapılacak düzenleme neticesinde ülkeye girecek döviz miktarının da artacağını vurgulayan denizcilik sektörü çalışanları seslerini duyurmak amacıyla change.org isimli kampanya platformu üzerinden ”Denizciler için Yeşil Pasaport kampanyası” başlığı ile online imza toplamaya başladılar.

Kampanya sayfasından yapılan açıklamada:

”Belirli şartları sağlayan Türk denizcilerine yeşil pasaport verilmesini ve uluslararası platformda vize problemlerinin böylece çözülmesini istiyoruz.

Türk denizcileri bugün birçok iş fırsatını kaçırdığı gibi, Türk armatörleri de bazı ülkelerde personel değişiminde zorluklar yaşıyor ve hatta Türk personel göndereceği gemisine vize sorunu sebebi ile yabancı personel gönderiyor.

Sonuç olarak gerek ülkemiz, gerekse Türk denizcileri için elzem olan bu konunun acilen çözüm bulması için sizlerin desteklerini istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kampanya’ya destek olmak için https://www.change.org/p/denizciler-i%C3%A7in-ye%C5%9Fil-pasaport-tc-icisleri?recruiter=1285626210&recruited_by_id=97a898e0-60fb-11ed-9122-3be45ab1378a&utm_source=share_petition&utm_campaign=share_for_starters_page&utm_medium=copylink  adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bunları da beğenebilirsin