Denizcinin anasayfası

Denizcilik Dergisi daha da büyüyor

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV), İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED), Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER), Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) ve TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası’nın (GEMİMO) bir araya gelmesiyle yayın hayatına başlayan ve 20 yılı geride bırakan Denizcilik Dergisi yeni atılıma hazırlanıyor.

İTÜ DEFAV imtiyaz sahipliğinde yayınlanan ve Türk denizciliğinin en eski ve köklü yayını süreli yayını olan Denizcilik Dergisi abone sistemine başlıyor.

İki ayda bir yayınlanan Denizcilik Dergisi’nin kurye ile imza karşılığı adreslerine teslim edilmesini isteyen okuyucularımız denizcilikdergisiabone.com adlı internet sitesinden havale / EFT veya kredi kartı ile anında abone olabiliyorlar.

“Dergimizi hediye edebilirsiniz”

İTÜ DEFAV’dan yapılan açıklamada, “Halen üyeleriyle birlikte denizcilikle ilgili kamu ve özel kurum / kuruluşlara dağıtılan Denizcilik Dergisi, yayın ağını büyüterek denizciliği geniş kesimlere sevdirebilmek için abonelik sistemini hayata geçirmeye karar vermiştir. İki ayda bir, yani yılda altı sayı, yayınlanan Denizcilik Dergisi’ne abone olduğunuzda yayınımız özel kurye ile kapınıza kadar getirilecek ve imza karşılığı teslim edilecektir.
Kendiniz için abone olabileceğiniz gibi tanıdıklarınıza da Denizcilik Dergisi aboneliği hediye edebilir, vakfımıza bu şekilde de katkıda bulunabilirsiniz” denildi.

Her konuda haberler

İlk günden beri Türk ve Dünya denizciliğinin sorunları ve bu sorunlarının çözümüne özel önem veren Denizcilik Dergisi’nde son iki yılda denizcilerin yıpranma paylarından Türk Boğazları’na; pandemi sonrası denizcilikten Kanal İstanbul’a kadar sektörün geleceğini yakından ilgilendiren konularda koşulsuz şartsız tüm tarafların görüşlerine yer verdi. Her sayısında Türkiye’deki deniz müzelerini de tanıtarak denizcilik kültürünü yerleştiren Denizcilik Dergisi aynı zamanda sektörün duayeni ağabeylerle de röportajlar yaparak eşsiz anıları okuyucularına aktarıyor.

Hedef 4 bin dergi

Halen her sayısı 2 bin adet basılan ve ortalama 16 bin kişiye ulaşan Denizcilik Dergisi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kıyı Emniyeti, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil denizcilikle ilgili tüm devlet kurumlarına; tüm STK’lara; tersanelerden gemi işletme firmalarına kadar tüm denizcilik sektörüne; bütün deniz müzeleri ve kütüphanelerle beraber denizcilik eğitimi veren okullara imza karşılığı dağıtılıyor. Denizcilik Dergisi, halen hazırlıklarını yaptığı yeni abonelik sistemi ile dağıtım sayısını 4 bin’e çıkarmayı amaçlıyor.

Sektörün nabzını tutuyoruz

İki yıl önce yayın hayatına başlayan ve “Denizcinin Anasayfası” sloganıyla 7 / 24 haber yayını yapan DenizcilikDergisi.com ise yayınladığı özel haberlerle “Türk denizcilik sektörünün” tam anlamıyla nabzını tutuyor. Denizcilik Dergisi’nin ürettiği özel haberlerin 400 kereden fazla diğer denizcilik basını ve ulusal basın tarafından kullanılması internet sitemizin bir kaynak ajans olarak görüldüğünü gösteriyor. Örneğin son olarak Türkiye‘nin üçüncü sondaj gemisini İngiltere’den satın aldığı haberini Denizcilik Dergisi‘nin dünyaya duyurmasının ardından Türkiye‘den Hürriyet ve Habertürk bir yana dünyada sektörle ilgili yayın yapan tüm yayın organları tarafından dergimiz kaynak gösterilerek okuyucularına iletildi.

Denizcilik Dergisi’ne abone olmak için bu linke tıklayabilirsiniz : denizcilikdergisiabone.com


Bunları da beğenebilirsin