Denizcinin anasayfası

Donanma’da kadınlara kadın sağlığı anlatıldı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy koordinatörlüğünde başlatılan ve İl Salık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’ çalışmaları kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı’ndaki kadın çalışanlara ve personel eşlerine eğitim verildi.

Hülya Aksoy; Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel’in eşi Elif Yeniel, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Hasan Çankaya’nın eşi Burçin Çankaya, Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Berker Emre Tok’un eşi İlkşen Tok, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken’in eşi Şule Eken, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cem Okyay’ın eşi Çiğdem Okyay, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş, ilçe sağlık müdürü Dr. Sabri Medişoğlu ve Bahriyeliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Günseli Gündoğdu tarafından karşılandı.

SORULAR CEVAPLANDI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Hülya Aksoy, “Biz kadınlarımızı kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayarak farkındalık yaratmak istiyoruz. Projemizin ana teması; meme kanseri ve buna bağlı olarak kadınlarımızın her ay kendi kendine meme muayenesi yapmasıdır.

Bunun dışında rahim ağzı kanseri ve kadınlarımızı yakından ilgilendiren konuları da ele alıyoruz. Kocaeli genelinde başlattığımız bu projemize organ bağışı konusunu da ekledik. Bu konuları hepimiz biliyoruz ama bir kez de bizler hatırlatalım istedik” dedi.

Programda kadınlara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından eğitim verilerek, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören program, soruların cevaplandırılması ile sona erdi. Kaynak: Donanma’da kadınlara kadın sağlığı anlatıldı


Bunları da beğenebilirsin