Denizcinin anasayfası

DP World’den, bir liman anlaşması daha!

Dubai merkezli deniz terminali operatörü DP World, Angola'daki Luanda Limanı'ndaki Çok Amaçlı Terminal (MPT) operasyonlarına başladı.

20 yıllık imtiyaz anlaşmasının Ocak ayında imzalanmasının ardından MPT, Porto de Luanda tarafından DP World Luanda’ya teslim edildi. Şirket, terminalin geliştirilmesi için yaklaşık 190 milyon dolar yatırım yapacak.

Terminalin, Angola’nın Güney Afrika’nın batı kıyılarında bir ticaret merkezi haline gelmesine ve ekonomik büyüme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olması bekleniyor.

Angola’daki Luanda Limanı’ndaki Çok Amaçlı Terminal (MPT ), DP World tarafından şu anda Afrika ve Orta Doğu bölgesinde yönetilen ve işletilen sekizinci liman merkezi oldu.

İyileştirmelerin bir parçası olarak, 30 kamyon, altı istifleyici, dört boş konteyner taşıyıcı ve dört forklift dahil olmak üzere yeni ekipman tedarik edildi.

DP World , yeni personel tesislerine ek olarak, yeni lastik tekerlekli portal vinçleride (RTG) terminalin filosuna dahil edecek ve çevre dostu RTG’ler ile daha çok verimlilik sunacak ve terminal sahasının daha iyi kullanılmasını sağlayacak.


Bunları da beğenebilirsin