Denizcinin anasayfası

“Geleceğin Yetenekli Mühendisleri” MIP’da yetişiyor

Mersin Limanı’nda olan “Geleceğin Yetenekli Mühendisleri” programı hayata geçti. Bu kapsamda 5 mühendis adayı limanda staja başladı.

 

Mersin Limanı’nda geleceğin yeteneklerine lojistik, denizcilik ve mühendislik alanlarında farkındalık oluşturacak, pratik odaklı uygulamalar ile mühendisliği keşfetmelerini sağlayacak olan “Geleceğin Yetenekli Mühendisleri” programı hayata geçti.

MIP, bilgi teknolojileri alanında ülkemizin ihtiyaç duyduğu genç yeteneklerin yetişmesine katkı sağlamak, aynı zamanda gelecekte onlara Mersin Limanı’nda istihdam fırsatı vermek ve onları önceden yetiştirebilmek için geliştirilen “Geleceğin Yetenekli Mühendisleri” projesi Mersin ve civarında bulunan üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin de katkılarıyla Ekim ayında hayata geçirdi. Program kapsamında 5 üniversite öğrencisi limanda staja başladı.

Mersin Liman tarafından yapılan açıklamada Bilgi Teknolojileri alanında ülkemizin ihtiyaç duyduğu genç yeteneklerin yetişmesine katkı sağlamak, aynı zamanda gelecekte kendi bünyemizde istihdam fırsatı sağlayabileceğimiz yetenekleri önceden yetiştirebilmek üzere geliştirdiğimiz “Geleceğin Yetenekli Mühendisleri” projemizi, bölgemizde yer alan üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin de katkılarıyla Ekim ayında hayata geçirdik. Değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayarak projede yer almaya hak kazanan 5 üniversite öğrencisi stajyerimizi tebrik ediyor, başarılı ve verimli proje süreci geçirmelerini diliyoruz.

Bu yetenekli mühendis adaylarımızın gelişimine katkı sağlamak üzere seçtiğimiz mentörümüzle, bu projenin doğmasını sağlayan hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz!” açıklaması yapıldı.


Bunları da beğenebilirsin