Denizcinin anasayfası

Gemi Brokerleri ‘Semih Dinçel’ dedi

Gemi Brokerleri Derneği 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı.

Gemi Brokerleri Derneği 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu, geniş katılımla gerçekleştirildi. Semih Dinçel ve İkbal Gırgırlar’ın aday olarak yarıştığı Genel Kurul’da seçimi Semih Dinçel kazandı.

Gemi Brokerleri Derneği’nin 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Genel Kurul’da Semih Dinçel’in sunduğu Yönetim Kurulu Listesi, üyelerin büyük çoğunluğunun oyuyla seçildi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nda düzenlenen Genel Kurul’a İMEAK DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır da katılarak seçim için oy kullandı. Genel Kurul, Divan Başkanlığı ve sayman üyelerin seçimi ile başladı. Divan Kurulu Başkanlığı’na Hakan Çendik seçilirken Çendik toplantının moderasyonunu da üstlendi.

Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Pelin Gezicioğlu, ilk olarak kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Gezicioğlu, kendisinden önce gelen başkanlara öncelikle teşekkür ederken kendi döneminde birçok konuda ilerleme yaşandığını tek tek sayısal verilerle anlattı.

Gemi Brokerleri Derneği’nin üye sayısında da ilerleme yaşandığını söyleyen Gezicioğlu, kendisine destek veren çalışma arkadaşlarına da ayrıca teşekkür etti.

Mali raporlarının okunduğu sırada toplantıda derneğe katılan üyelerden eskisi gibi bir katılım ücreti alınması öne çıktı ve oybirliği ile yeni katılan üyelerden 500 lira yeni katılım ücreti alınmasına karar verildi. Genel Kurul’un gündem maddelerine sırasıyla devam edilirken Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Kesin Hesaplar ve Denetleme Kurulu Raporları’nın okunması, görüşülmesi ve ayrı ayrı ibra edilmesi gerçekleştikten sonra Yeni Yönetim Listesi’ni sunan Semih Dinçel adaylığını açıkladığı kısa bir konuşma yaptı.

Aynı zamanda İMEAK Deniz Ticaret Odası, Gemi Brokerleri ve Navlun Komisyoncuları Komitesi Başkanı olan Semih Dinçel, konuşmasında özellikle üyeler arası iletişimi daha da geliştireceklerini belirtti.

Dinçel, derneğin ekonomik durumunu geliştirmek için tasarruf önlemlerini ele alarak derneğin mülk sahibi olması fikrini gerçekleştirebilmek için uğraşacaklarını söyledi.

İMEAK DTD Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Can da oy kullananlar arasındaydı.

Dinçel’i konuşmasının ardından İkbal Gırgırlar da söz alarak Yönetim Kurulu üyeliği için aday olduğunu açıkladı. Programın sonunda oylamaya geçildi.

Seçimi, Semih Dinçel’in sunduğu liste kazandı. İkbal Gırgırlar da seçimde 22 oy alarak seçimi noktaladı.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
Semih Dinçel
İsmail Şahin
Serhan Özcan
Seden Öztorun Çarklar
Onur Türkeş
Yaşar Meriç
Öner Dandin

Yedek Üyeler:
Suzan Atasoy
Melike Aysu Gürgan
Hüseyin Uysal
Aziz Ertan
Nevzat Sonay Üler

Denetim Kurulu Asil Üyeler:
Murat Hılkın
Ender Demirtabak
Nezih Manavoğlu

Denetim Kurulu Yedek Üyeler:
Saniye Batuk
Aybars Vahapoğlu
Nergis Ergün


Bunları da beğenebilirsin