Denizcinin anasayfası

GKRY’li Castor Maritime 5 tanker daha alıyor

Güney Kıbrıs merkezli denizcilik şirketi Castor Maritime, toplam 49,25 milyon dolar karşılığında beş tanker satın almak için anlaşmaya vardı.

Castor Maritime, Güney Kore’de inşa edilen 2006 iki MR1, iki 2004 Aframax / LR2 ve bir 2002 Aframax / LR2 tankerini bu yılın ikinci çeyreğinde Castor’a teslim edileceğini açıkladı.

Şubat ayında, daha önce yalnızca kuru yük pazarına odaklanan Castor, 27.2 milyon dolara iki adet Kore yapımı Aframax LR2 tankerini satın alarak tanker taşımacılığına gireceğini duyurdu ve ardından da , 14.8 milyon dolara 2005 Kore yapımı Aframax tankerini satın aldı.

Castor CEO’su Petros Panagiotidis, “Şu ana kadarki en büyük satın alma işlemimizi, beş tanker devralımıyla birlikte duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yılın başlarında tanker pazarına girdiğimizden bu yana, tanker filomuzu hızla sekiz gemiye çıkarmayı başardık.

Delmar Safety

Kısa süre önce duyurduğumuz tüm satın almalarımızın tamamlanmasının ardından filomuz 23 gemiden oluşacak ve şirketimiz 15 dökme yük gemisi ve sekiz tankerden oluşan bir filoya sahip olacak “açıklamasını yaptı.
Castor Maritime,Nasdaq borsasına kayıtlı . Şirket 2020’de üç ve 2021’de şimdiye kadar dokuz dökme yük gemisi satın alarak kuru yük filosunu genişletmeye devam etti.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin