Denizcinin anasayfası

IC Çeşme Marina’ya Green Apple ödülü

IC Çeşme Marina, “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Yeşil Elma ödülünü kazandı.

IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından inşa edilen ve IC Holding ile Camper&Nicholsons Marinas tarafından yönetilen IC Çeşme Marina, Londra’da düzenlenen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Uluslararası Şampiyon olarak bir kez daha Yeşil Elma ödülünü kazandı. Londra’da gerçekleştirilen Green Apple Ödül Töreninde, Çeşme Marina’nın kazanmış olduğu bu prestijli ödülü Camper &Nicholsons Marinas Pazarlama Müdürü Laura Harrison kabul etti.

IC Çeşme Marina; Çeşme Sahil Güvenlik ve İlçe Tarım işbirliğiyle sürdürmekte olduğu deniz patlıcanı projesiyle, kaçak avlanan 2500’den fazla deniz patlıcanının doğal ortamlarına dönmesine katkı sağlamakta ve aynı zamanda adeta birer organik süpürge görevi gören bu canlıların marina suyu kalitesini de arttırmasına imkan tanımaktadır. Derin Doğa Dalış Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen Kalamar Yuvası Projesiyle Çeşme Marina, kalamarların doğal yaşam ortamında gelişmesine katkıda bulunmuş, ayrıca bir dönüşüm projesi olarak hurda demirlerden resif elde eden Çeşme Marina, Yapay Resif Projesi ile sualtı canlılarına yaşam alanı sağlamıştır.

IC Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin aldıkları ödül ile ilgili “Green Apple Uluslararası Şampiyonluğu, Çeşme Marina’nın genel anlamda 8., çevre konusunda ise hak kazandığı 3. ödül olması sebebiyle büyük gurur duyuyoruz. Mevcut projelerimiz ile hem marina ziyaretçilerimize hem de tekne sahiplerimize karada ve denizde çevreye karşı duyarlılığımızı aktarmayı, aynı zamanda diğer marinalara örnek olmayı hedefliyoruz. Umuyoruz 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız yeni projeler ile sualtı canlılığını arttırarak çevreye fayda sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Green Apple Uluslararası Şampiyonluk Ödülüne hak kazanan Çeşme Marina, aynı zamanda Green World Elçisi olarak Türkiye’yi 2022 Green Apple Ödüllerinde de temsil etme hakkı kazandı.


Bunları da beğenebilirsin