Denizcinin anasayfası

IDEAS 2022’de ASFAT standına yoğun ilgi

Pakistan'ın Karaçi şehrinde düzenlenen ve 28 Türk savunma şirketinin katıldığı "Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri IDEAS 2022" başladı.

Pakistan’ın Karaçi şehrinde düzenlenen IDEAS 2022 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı kapılarını açtı. 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen fuarda Türkiye’den 28 savunma şirketi yer alıyor.

Pakistan için üretilen MİLGEM korvetlerinin ana yükleniciliğini üstlenen Milli Savunma Bakanlığına bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT), fuarda yerini aldı.

Son yıllarda ASFAT ile Pakistan’ın savunma projelerini geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. de ürünlerini fuarda sergiliyor.

Fuarın ilk günü Türk şirketlerinin standlarına yoğun ilgi oldu. Millî Savunma Bakan Yardımcısı  ve ASFAT Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dere ile beraberindeki heyet Türk Pavilyonunu ve standı ziyaret etti.

Pakistan Donanma Komutanı Koramiral Ovais Bilgrami ile Bahria Foundation Genel Müdürü Emekli Koramiral Khan Hasham bin Saddique , IDEAS Fuarı’nda  ASFAT standını ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldı.

Son yıllarda ASFAT ile Pakistan’ın savunma projelerini geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. de ürünlerini fuarda sergiliyor

Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG İstanbul’un (F-515) ana yüklenicisi olan STM, IDEAS 2022’de, “İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn”, “Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT)” ve milli imkanlarla tasarlanan küçük boyutlu denizaltı “STM500″ü katılımcıların beğenisine sunuldu.


Bunları da beğenebilirsin