Denizcinin anasayfası

İTÜ geleceğin gemi inşacılarını bekliyor

Prof. Dr. Ömer Kemal Kınacı, denizcilik sektöründe dijital dönüşümü hızlandıracak öğrencileri fakültelerine beklediklerini söyledi.

Her alanda değişimin ve dönüşümün yaşandığı için denizcilik sektöründe de dijital dönüşümü hızlandıracak öğrencileri fakültelerine beklediklerini söyleyen İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Ömer Kemal Kınacı sektörün nitelikli insan kaynağı arayışının devam ettiğini bildirdi.

Programa; fakültedeki derslerden, projelerden, takım çalışmalarından, ve sektörün fırsatlarından bahsederek başlayan Dr. Güney, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin bu alandaki öncü kurum olduğunu belirterek, öğrencilere İTÜ’lü olmanın cazibesini anlattı.

Fakülte dekanı Prof. Dr. Ömer Kemal Kınacı ve Dr. Öğretim Üyesi Ceren Bilgin Güney İTÜ MTAL’de genç arılar ile sohbet etti.

Dr. Güney, detaylı bir sunumdan sonra mikrofonu Prof. Dr. Ömer Kemal Kınacı’ya bıraktı. Kınacı, sözlerine bugünü değil, yarını düşünerek hareket edilmesi gerektiğini söyleyerek başladı. Denizcilik sektörünün oturmuş ve kendine yeter bir sektör olduğunu belirten Prof. Kınacı, günümüzdeki haliyle sektörün bu şekilde devam edebileceğini, ancak daha ötesine geçebilmek için yeni atılımlara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Yüksek teknoloji gerektiren alanlara yapılacak yatırımların katma değerinin daha fazla olacağını, bunun içinse sektörün İTÜ MTAL öğrencileri gibi potansiyelli ve eğitimli gençlere ihtiyaç duyduğunu anlatan Kınacı, öğrencilerin sorularını aldıktan sonra sunumunu tamamladı.

Program sonrası okul müdürümüz Prof. Dr. Hüseyin Toros, Dekan Prof. Dr. Ömer Kemal Kınacı’ya hediyelerini takdim ederek, ziyaretleri için teşekkür etti.


Bunları da beğenebilirsin