Denizcinin anasayfası

Japon kalite kontrol heyeti Türkiye’de

Japonya Gemi ve Makine Kalite Kontrol Derneği, Viking Türkiye, GEMAK Tersanesi ile ONURSAN ve GEPA Fiberglass'ı ziyaret ettiler.

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Kıdemli Direktör Kenichi Sawayama liderliğinde Hiroshi Murakami, Fusato Aoki, Masashi Shimada, Katsuhiro Matsuba, Hitoshi Mizoe, Akihiro Kiryu ve Tomohito Watatani’den oluşan Japan Ship – Machinery Quality Control Association ( Japonya Gemi ve Makine Kalite Kontrol Derneği ) Türkiye’yi ziyaret etti. Japon yetkililer tesislere gezip bol bol fotoğraf çekerken, Denizcilik Dergisi de bu ziyaretler boyunca Japon kafileyle birlikteydi.

Sizi yakından takip ediyoruz

Class NK’in yanısıra Viking Türkiye, GEMAK Tersanesi, Onursan Marine Safety, ve GEPA Fiberglass’ı ziyaret eden ekibin lideri Kıdemli Direktör Kenichi Sawayama, “Türkiye’nin gemi inşa, emniyet ve donatan tarafındaki gelişimini yakından izliyoruz” dedi.

Önerilerde bulunuyoruz

Her yıl bir ülkeye bu ziyareti yaptıklarını belirten Sawayama, “Görüşmelerden çıkan sonuçları bir rapor haline getiriyoruz. Herhangi bir Japon armatör veya Japonya bayraklı gemi, dünyanın herhangi bir noktasında ihtiyacı olduğunda bizden öneri istiyor. Biz de ortaya çıkardığımız liste doğrultusunda önerilerde bulunuyoruz” diye konuştu.

Japon kafile Viking Türkiye’de Ülke Müdürü Ömür İzgili, Servis Müdürü Olcay Çifteler ve Satış Müdürü Mehmet Erdoğan tarafından ağırlandı.

Japon kafilenin bir sonraki durağı ise GEMAK Tersanesi’ydi. Ekibe burada GEMAK Tersanesi Pazarlama Mühendisi Alper Boğa tarafından kurum hakkında bilgi verildi.

Japon ekip ardından bir süre önce ONURSAN tarafından satın alınarak faaliyetlerine hız veren filika üreticisi GEPA Fiberglass’ı ziyaret ettiler. Burada GEPA Fiberglass Genel Müdürü Barbaros Onur ve Satış Müdürü Sindre Knutsen tarafından ağırlanan kafile, tesisi de gezdiler.

Japonya Gemi ve Makine Kalite Kontrol Derneği’ni son durağı ise ONURSAN oldu. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Yilmaz Onur ve Satış Müdürü Bahadır Onur kafileye faaliyetlerini anlatarak yeni binalarını gezdirdiler.


Bunları da beğenebilirsin