Denizcinin anasayfası

Japon seminerinin tek Türk katılımcıları

Japon Gemi ve Ekipman Birliği’nin düzenlediği seminerde Nippon Paint Marine'in yeni ürünü Aquaterras büyük ilgi gördü.

Japon Gemi ve Ekipman Birliği (JSMEA) ve Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) tarafından düzenlenen seminer İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını JSMEA Başkanı Shinzo Yamada’nın yaptığı seminerde çok sayıda Japon firması ürünlerini görücüye çıkardı.

Geceye 138 yıllık köklü geçmişinin ve kurumsal yapısının yanısıra Türkler tarafından temsil edilen Japon Nippon Paint Marine damgasını vurdu.

Boya sektöründe birçok ilke imza atması ile tanınan ve ileri teknolojisi ile dikkat çeken Nippon Paint Marine ailesi adına açıklama yapan Genel Müdür Kaptan Baybora Yıldırım, seminerin çok verimli geçtiğini ve Türk-Japon işbirliğinin daha ileri seviyelere ulaşmasında büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Nippon Paint Marine’in geleceğin ürünü olarak gösterilen ve seminerde büyük ilgi toplayan Aquaterras’ın (AQT)  içeriğinde biyosit bulunmadığı ve çevre dostu olduğunun altı çizildi.

Seminer kapsamında Türkiye ziyaretini gerçekleştiren Nippon Paint Marine Global Operasyon Genel Müdürü Masao Ichino, Avrupa Bölgesi operasyonuna destek veren Yönetici Takuhiro Kawamura ve Nippon Paint Marine Avrupa Genel Müdür Yardımcısı Niko Yamanoue gösterilen ilgiden ve İstanbul’da Türkiye denizcilik endüstrisi temsilcileri ile bir araya gelmekten çok memnun olduklarını belirtti.

Nippon Paint Marine’in iç ve bölgesel pazarda önemli bir oyuncu olduğunu, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile farklılığını her platformda gösterdiğini belirten İş Geliştirme ve Ticaret Direktörü Kaptan Cengiz Karabüber ise Ocak 2019’da Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Oman, Kuveyt başta olmak üzere tüm Orta Doğu-Körfez Bölgesi Satış ve Operasyon sorumluluğunu aldıklarını ve Türkiye ekibi olarak başarılarını ülke sınırlarının dışına taşımayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da beğenebilirsin