Denizcinin anasayfası

Kahreden an

Zonguldak'ta batan gemideki kayıp mürettebatı arama çalışmaları sürüyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde fırtınada batan ‘Kafkametler’ isimli Türk bayraklı gemideki kayıp 11 mürettebatı arama çalışması 3’üncü günde de sürüyor.

Çalışmalar sırasında geminin Usta Gemici Tamer Özer’in bareti kıyıda bulundu. Baret yetkililere teslim edildi.

                                                                                                                          Usta Gemici Tamer Özer

Ailece buradayız

Gemide yağcı olarak görev yapan Ömer Hebip’in (42) dayısı Soner Bebek, ‘Dünden beri buradayız, hayırlı haberleri bekliyoruz ama pek ümidimiz yok. Herkes elinden geleni yapıyor. Bütün aile buraya geldik, abimler ablamlar buradayız’ dedi.

Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle 19 Kasım’da limanda sürüklenmemesi için açığa çıkartıldıktan sonra mendireğe çarpan ‘Kafkametler’ adlı Türk gemisi battı. Kayıp 12 Türk mürettebat için arama çalışması başlatıldı. Dün, gemide aşçı olarak görev yapan Metin Usta’nın karaya vuran cansız bedeni bulundu.

Dalgıçlar hazırlandı

Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik, jandarma, polis ve AFAD tarafından kayıp 11 kişiyi arama çalışmaları 3’üncü günde de sürerken, bölgede dalgıç timleri de hazır bekletiliyor. Deniz ve hava koşulları uygun olunca, dalgıçların da deniz dibinde çalışma yapacağı belirtildi.

Hayırlı haber bekliyoruz ama umudumuz yok

Kayıp mürettebattan gemide yağcı olarak çalışan Ömer Hebip’in ailesi, dün Ereğli ilçesine gelerek çalışmaları izlemeye başladı. İstanbul’dan bütün ailesinin geldiğini söyleyen Hebip’in dayısı Soner Bebek, Arkadaki aramada benim yeğenim var. Dünden beri buradayız, hayırlı haberleri bekliyoruz ama pek ümidimiz yok. Herkes elinden geleni yapıyor. Bütün aile buraya geldik, abimler ablamlar buradayız. Valilik, şirket sahipleri bizimle görüştü, herkes elinden geleni yapıyor. Fırtınadan bir gün önce beni aramıştı, en son o zaman konuşmuştuk. Mutluydu, havadan sudan sohbet ettik. Bekardı. Biz kazayı televizyondan öğrendik. Bizi birebir arayan olmadı. Kendi imkanımızla bulup buraya geldik ifadelerini kullandı.


Bunları da beğenebilirsin