Denizcinin anasayfası

Kerç’te hayatını kaybeden denizcilere son veda

Kerç Boğazı’nda meydana gelen gemi kazasında hayatını kaybeden 25 yaşındaki Semih Solak, Çanakkale’nin Biga ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Kerç Boğazı’nda meydana gelen 2 gemi yangınında hayatını kaybeden, geminin 2. çarkçısı 25 yaşındaki Semih Solak, Biga ilçesine bağlı Balıklıçeşme köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Solak’ın cenazesi dün Ukrayna’dan uçakla İstanbul’a getirilirken daha sonra cenaze aracıyla Biga Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Bugün ilk olarak Solak’ın cenazesi baba ocağına götürülerek, helallik alındı. Ardından köy camisinde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Emrullah Büyük, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve yakınları katıldı.

Cenaze namazının ardından Solak’ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

Erdoğan Çetinok’a son veda

Boğazı’nda yakıt transferi yapan iki gemide çıkan yangında yaşamını yitiren gemicilerden çarkçıbaşı Erdoğan Çetinok’un(45) İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Kerç Boğazı’nda, 21 Ocak günü Tanzanya bayraklı ‘Maestro’ ve ‘Candy’ adlı gemiler arasındaki yakıt transferi sırasında çıkan yangında ölen 4 Türk mürettebattan biri de çarkçıbaşı Erdoğan Çetinok oldu.
20 yıllık denizci Çetinok’un cenazesi gece 01.15 sıralarında memleketi İzmir’in Torbalı ilçesine getirildi.
Cenazeyi alan aile zor anlar yaşarken, Çetinok Pancar Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Türk bayrağına sarılan Çetinok’un cenazesi ilçede farkı sebeplerle hayatını kaybeden iki kişinin cenazesi ile kılındı.

Babalarına son görev

Cenazede Çetinok’un eşi Fatma Çetinok ayakta durmakta güçlük çekerken, kızları Hülya Beren (8) ile Meryem Aybüke Çetinok (13) da babalarının son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Baba İsa Çetinok da oğlunun tabutunu omzunda taşıyarak son görevini yerine getirdi.
Çetinok’un cenazesi kılınan namazın ardından Pancar Mezarlığı’na defnedildi.
(MD-BA-Y)

Ölen denizci için Yalova’da hüzünlü tören

Kerç boğazında yanan gemiden atlayarak ölen Yalovalı denizci Sinan Karabulut, memleketi Yalova’nın Kadıköy beldesinde kılınan cenaze namazı ilke son yolculuğuna uğurlandı. Ölen denizcinin erkek kardeşi Enes ve kız kardeşi Beyzun Karabulut ise ağabeylerinin denizci üniformasını giyerek cenaze törenine katıldı.

Kerç boğazında yaşanan gemi yangınında hayatını kaybeden Sinan Karabulut’un cenazesi dün ülkeye getirilmişti. Bugün genç denizci için Kadıköy beldesinde cenaze töreni düzenledi. Baba Orhan Karabulut, kardeşi Enes ve kız kardeşi Beyzun Karabulut ile amcaları Mustafa Karabulut, genç denizcinin tabutu başında taziyeleri kabul etti. Anne Yeşim Karabulut ise doktorun izin vermemesi üzerine cenaze törenine katılamadı. Hayatını kaybeden denizcinin erkek kardeşi Enes ve kız kardeşi Beyzun Karabulut, ağabeylerinin denizci kıyafetlerini giyerek tabutun başına geldi. Göz yaşlarına boğulan yakınlarını akrabaları teskin etmeye çalıştı. Baba Orhan Karabulut, oğlunun ihmal yüzüdenöldüğüne inandığını ve olayı mahkemeye taşıyacağını söyledi.

Öğleyin kılınan cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Ardından sevenlerinin omuzlarında Kadıköy mezarlığına götürülen Sinan Karabulut adlı denizci burada dualarla toprağa verildi.

Kerç Boğazı yakınlarında 2 gemide çıkan yangında hayatını kaybeden 4 Türk denizciden birisi olan Yüce Karanki, Yalova’da toprağa verildi.

Kerç Boğazı’nda 21 Ocak’ta Tanzanya bayraklı Maestro ve Candy gemileri arasındaki yakıt transferi yapılırken çıkan yangında hayatını kaybeden 4 Türk denizciden biri olan Yüce Karanki (33) için memleketi Yalova’da cenaze töreni düzenlendi.

Törende baba Necmi Karanki, anne Hatice Demirtaş ile kardeşleri Hatice Karanki ve Simge Karanki, taziyeleri kabul etti.

Ayrıca Yüce Karanki’nin nişanlısı olduğu öğrenilen Zeynep Elmalı’da Karanki’nin tabutu başında gözyaşlarına hâkim olamadı.

Yüce Karanki, Yalova Merkez Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yalova Şehir Mezarlığı’nda defnedildi.

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak ile Yüce Karanki’nin arkadaşları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde anne Hatice Demirtaş olayla ilgili er ya da geç adaletin yerini bulacağını, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.


Bunları da beğenebilirsin