Denizcinin anasayfası

Küresel gelişmelerin denizcilik sektörüne etkileri konuşuldu

"Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi ve Mali Piyasalarına Yönelik Güncel Stratejik Bakış" konulu söyleşi DTO’da düzenlendi.

Gemi Brokerleri Derneği tarafından organize edilen söyleşinin ilk bölümünde, Ekonomik Stratejist Fatih Keresteci, “Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi ve Mali Piyasalarına Yönelik Güncel Stratejik Bakış” konulu sunumu gerçekleştirdi. Türkdeniz’in haberine göre Türkiye ve dünyada enflasyonun getireceği kritik noktalara değinen Keresteci, teknoloji ve dijitalleşmeyle birlikte dünyanın yeni bir yöne evrileceğini ve bu evrim neticesinde dünyanın eski hâline asla gelmeyeceğini söyledi.

Ardından, Türk P&I Sigorta Genel Müdür Ufuk Teker ve Hasar Grup Müdürü Burcu Berrak “Küresel Gelişmelerin Deniz Sigortalarına Etkileri” ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Sunumda, küresel yaptırımlarla ilgili analizler aktarıldı. Limanlarda mahsur kalan gemilerin durumlarıyla ilgili detaylı bilgiler aktarıldı.

Son olarak, Deniz Hukukçusu Avukat Dr. Metin Uğur Aytekin, “Güncel Olaylar Işığında Navlun Sözleşmelerine Bakış: Etik Kurallar ve Gemi Brokerliği” üzerine bir sunum yaptı.


Bunları da beğenebilirsin