Denizcinin anasayfası

Kuşadası 2022 kruvaziyer sezonunu açtı

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki limana, 145 turisti taşıyan Malta bandıralı kruvaziyer "Europa" yanaştı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde limana demirleyen Malta Bayraklı ‘Europa’ isimli kruvaziyer gemisi çoğunluğu ABD’li toplam 145 yolcu getirdi. Turistik çarşılarda alışverişe çıkan turistler esnafı sevindirdi.

Malta Bayraklı ‘Europa’ isimli kruvaziyer gemisi, sabah saatlerinde Kuşadası Limanı’na demirledi. Gemiden inen çoğunluğu ABD’li toplam 145 yolcunun bir kısmı Efes Antik Kenti ile Meryem Ana Evi’ni ziyarete gitti. Tura katılmayanlar ilçe merkezinde kalıp Kuşadası’nın turistik çarşılarında alışveriş yaptı. 224 metre uzunluğunda ve 54 bin 310 groston ağırlığında olan Europa’nın ilerleyen günlerde tekrar Kuşadası’na geleceği bildirildi.

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Ege Port Kuşadası Genel Müdürü Aziz Güngör, geminin kaptanı Andreas Greulich’e plaket verdi.

Delmar Safety

Güngör, nisan ayında kruvaziyer turizminin hız kazanacağını belirterek, “Kruvaziyer turizminde kara bulutlar dağıldı. Türkiye’de kruvaziyer turizmi yükseliş trendine girdi. Kuşadası için 2022 yılı çok önemli bir sezon olacak.” dedi.


Bunları da beğenebilirsin