Denizcinin anasayfası

Liverpool’a cruise akını

İngiltere’nin cruise gemisi seyahatlerine izin vereceğini açıklamasının ardından, Liverpool limanına 120 gemi için başvuru yapıldı.

İngiltere koronavirüs salgınıyla birlikte cruise seyahatlerine verilen izinleri tüm dünya ile birlikte durdurmuştu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, cruise gemi seyahatlerinin yeniden başlaması için izin verildiği duyuruldu. Cruise şirketleri de İngiltere uğraklı seyahatler için başvurulara başladı.

Liverpool bir denizcilik şehri

Liverpool Cruise Limanı Başkanı Angie Redhead, bu yaz limanlarını kullanmak isteyen 120 geminin görüşme için beklediğini açıkladı. Redhead şunları söyledi: “Gemilerin bu yaz geri dönmesi kesinlikle harika. Liverpool bir denizcilik şehridir. Yolcu taşımacılığı bizim DNA’mızda ve Liverpool’daki insanlar Mersey’de yolcu gemilerini tekrar görmek için sabırsızlanıyor. Şehir olarak kurtarma planımızın bir parçası da turizm ve misafirperverliğin en kısa sürede hayata dönmesi. Kruvaziyer taşımacılığı da bunun önemli bir unsuru.”

 

Delmar Safety

Büyük heyecan duyuyoruz

ABP Southampton Kruvaziyer Limanı Başkanı Rebekah Keeler ise, “İngiltere yurt içi deniz yolculuğunun 17 Mayıs’tan itibaren yeniden başlayabileceği haberini çok memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

 


DM Group
Bunları da beğenebilirsin