Denizcinin anasayfası

MARENTECH’te 12 milyar avroluk pazar masaya yatırılacak

Deniz üstü enerji sektörü paydaşlarını bir araya getiren Deniz Üstü Enerji Teknolojileri Fuarı ve Konferansı 26-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye’nin deniz üstü enerji potansiyeli ve dünyadaki teknolojiler, BİFAŞ Birleşik Fuar Yapım A.Ş organizatörlüğünde, Deniz Üstü Rüzgar Enerjisi Derneği (DÜRED) ve Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) iş birliğinde 26 – 28 Ekim 2022 tarihleri arasında ilk defa düzenlenecek “MARENTECH Expo – Deniz Üstü Enerji Teknolojileri Fuarı ve Konferansı”nda masaya yatırılacak.

İzmir’de gerçekleştirilecek fuar, rüzgar türbini, güneş paneli, dalga enerji ekipmanı, diğer enerji ekipman tedarikçileri ile mühendislik, deniz nakliyat firmaları ve tersanelerden üreticiler alıcılarla bir araya gelecek. Kamu ve özel sektördeki enerji profesyonelleri, denizcilik sektörü temsilcileri ile yatırımcıların buluşacağı konferansta Türkiye’nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyeline odaklanılacak. Türkiye’nin 2035 yılına kadar 4 adet 1000 MW DRES kurulumu ile yaklaşık 12 milyar euro hacminde pazar potansiyeline sahip olduğu belirtilirken, yüzer GES’ler de konferans gündeminde yer alacak.


Bunları da beğenebilirsin