Denizcinin anasayfası

Mariners’ Night’ta Türk rüzgarı esti

Singapur'un en büyük denizcilik organizasyonunda Delmar, Zeymarine ve Tersan adeta gövde gösterisi yaptı.

Singapur’da bu yıl MCC (Mariners Cricket Club) tarafından 11’incisi düzenlenen ve ülkenin en büyük denizcilik organizasyonu olarak kabul edilen Mariners’ Night Dhamaka organizasyonunun dört ana sponsorundan üçü Türk firması oldu. Delmar Safety, Zeymarine ve Tersan Shipyard bin 500’den fazla davetlinin katıldığı geceye platin sponsor olarak isimlerini yazdırdılar.

Binlerce insan sıra bekliyor

Delmar Safety

Delmar Safety firması adına organizasyona katılan Satış Müdürü Barış Özenç, üyesi oldukları MCC’nin  tamamı denizcilik firmalarında enspektör, filo müdürü ve genel müdür pozisyonunda çalışan denizciler tarafından kurulmuş bir organizasyon olduğunu söyledi.

MCC’nin yıl içinde tüm üyelerinin katıldığı turnuvalarla futbol ve kriket gibi birçok etkinlik düzenlediğini belirten Özenç, “Bu etkinliklerle sektör sürekli irtibat halinde oluyor. Organizasyonların gelirleri, hayır kurumlarına bağış ve birçok öğrencinin eğitim masraflarının karşılanmasında kullanılıyor. Delmar Safety Singapur ofisinin, çalışanlarından bazıları da MCC futbol takımının oyuncuları. Yılda bir sefer de üyelerin, ailelerinin ve diğer davetlilerinin katıldığı bir gala gecesi düzenleniyor. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı gece Singapur denizcilik camiasının en büyük organizasyonu. Geceye davetiye bulmak oldukça zor, çünkü binlerce insan bu prestijli ve çok eğlenceli geçen gecenin parçası olmak istiyor” dedi.

“Destek vermeye devam edeceğiz”

Gecede Maersk, Anglo Eastern, Wallem, Epic Gas, ve Bernard Schulte gibi birçok denizcilik firmasının çalışanlarının da hazır bulunduğu geceye bu sene Delmar Safety ana sponsorlardan biri olarak katıldıklarını belirten Özgenç, “Bizim için çok faydalı, çok keyifli bir organizasyon oldu. Gece boyunca salondaki tüm ekranlarda, firmamızın tanıtım videoları yayınlandı, böylece lokasyonlarımız ve gerçekleştirdiğimiz aktiviteler katılımcılara ulaşmış oldu. Bir Türk firması olarak, tanıdığımız tanımadığımız onlarca kişiden, tebrik ve teşekkürlerini duymak onur vericiydi. Kendimizi bu oluşumun bir parçası hissettiğimiz için gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da Singapur denizcilik camiasının bu en önemli organizasyonuna destek vermeye ve parçası olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Birçok limanda aynı kalitede hizmet

Singapur’da büyük filosu olan çok sayıda denizcilik firması bulunduğunu belirten Özenç, “Firmamız, Singapur ofisini açtıktan sonra, bu ülkedeki birçok firmayla tanışıp çalışmaya başladı. Delmar Safety olarak Türkiye, Rotterdam, Singapore, Shanghai, Houston, New Orleans ve Napoli ofislerimizle bu firmaların karşısına global bir çözüm ortağı olarak çıkabildiğimiz ve birçok limanda aynı kalitede servis verdiğimiz için zaman içinde ilişkilerimizi geliştirdik” dedi.

“Küresel mevcudiyet yerel hareket”

Sloganlarının diğer firmalar gibi “global partner” değil, “global presence, local action” yani “küresel mevcudiyet ancak yerel hareket” olduğunu belirten Özgenç, bunu fiiliyata geçirdiklerinden dolayı çok sayıda denizcilik firmasının global rakipleri yerine kendileriyle çalışmayı seçtiğini söyledi.

Özenç, “Singapur, firmamız için çok önemli bir lokasyon. Kurulduğu günden bu yana Singapur ofisimiz hızla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Aralık ayının başında, Jurong bölgesindeki, çok daha büyük atölye ve ofisimize geçerek, hizmetlerimizi daha da büyüteceğiz” diye konuştu.

“Yeni dostlar ediniyoruz”

Gecede hazır bulunan Zeymarine CEO’su Umut Çınar ise The Mariners’ Night Dhamaka’nın Singapur’un en büyük denizcilik etkinliği olmasının yanısıra dünya denizciliğinin de en popüler organizasyonlarından biri olduğunu söyledi.

Sektörde büyümeleri için büyük bir aile gibi hissetmek ve hareket etmenin önemliği olduğunu belirten Çınar, “Bu etkinlikler hem dostlarımızla bir araya gelmemizi hem de yeni dostlar edinmemizi sağlıyor. Bu prestijli ve muazzam etkinliğe sponsor olduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi. Geceye sponsor olan bir diğer Türk firması Tersan adına ise Onarım Bölüm Müdürü Deniz Yüksektaş etkinlikte hazır bulundu.

Hong Kong”ta Türk sesleri

Öte yandan Hong Kong”ta düzenlenen geleneksel Annual Ball’da da Türk firmaları öne çıktı. Desan Shipyard, ART Shipyard ve Zeymarine geleneksel Annual Ball’da aktivite sponsoru oldular.


Bunları da beğenebilirsin