Denizcinin anasayfası

NAVTEK’e ZEETUG ile üçüncü ödül

Dünyanın ilk sıfır emisyonlu römorkörü ZEETUG'a imza atan Navtek, Green World Ambassador ödülünü kazandı.

Dünyanın ilk elektrikli ve sıfır emisyonlu römorkörü ZEETUG’a imza atarak oyunun kurallarını değiştiren NAVTEK, bu proje ile üçüncü ödülünü aldı.

Daha önce 2020 yılında Green Apple’ın Çevre İçin En İyi Uygulama Mühendisliği ve Üretimi dalında altın, 2021 yılında ise En İyi Römorkör dalında yine altın ödülünü alan NAVTEK, bu sefer Green Apple Yeşil Dünya Elçisi Altın Ödülünü Türkiye’ye getirdi.

Ekip, Dubai Yüksek Teknoloji Koleji’nde düzenlenen törenle ödülünü alırken şirketten yapılan açıklamada, “NAVTEK, mühendislik ve üretim alanında GREEN WARDS 2021 Altın Kazananı olmaktan ve daha yeşil bir dünya hedefine katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır” denildi.

Delmar Safety

Dünyanın ilk sıfır emisyonlu römorkörü ZEETUG’a imza atan ve 40 yıldan uzun süredir denizcilik tasarım ve teknoloji şirketi Navtek, şimdiye kadar hem donanma hem de ticari olarak 250’den fazla gemi, enerji santrali ve platform tasarlayıp inşa etti.

ZEETUG GİSAŞ POWER halen GİSAŞ tarafından kullanılıyor.

Üç ZEETUG daha geliyor

Dünyanın ilk elektrikli ve sıfır emisyonlu römorkörü olan GİSAŞ POWER‘a ikisi 30 ton BP’lik ve biri 45t BP’lik olmak üzere üç kardeş daha geliyor. ZEETUG olarak adlandırılan ve NAVTEK tarafından tasarlanan römorkörler, GİSAŞ&NAVTEK BOATYARD’da (ZEETUG FACTORY) Türk Loydu kurallarına göre inşa ediliyor. Her üç römorkörün de 2022 yılında GİSAŞ’a teslim edilmesi bekleniyor.


Bunları da beğenebilirsin