Denizcinin anasayfası

Nor Shipping 2022 Fuarı’na Türkiye damgası

Norshipping 2022 Fuarı’na çıkarma yapan Türk firmalarına Türkiye’nin Oslo  Büyükelçisi Fazlı Çorman her türlü desteği sağladı.

Türkiye gemi inşa sektörünün en önemli ihracat pazarı Norveç’in Oslo şehrinde 4-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Norshipping 2022 Fuarı’na çıkarma yapan Türk firmaları fuarda büyük ilgi görürken, Türkiye’nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden firmaları yalnız bırakmadı.

Türkiye adına fuara katılan 25’in üzerindeki Türk firmalarının standlarını ziyaret eden Büyükelçi Fazlı Çorman’a, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB) Başkanı Cem Seven’de eşlik etti. Türk firmalarının Norveç’te Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeleri için her türlü desteği sağladı.

Norveç Büyükelçisi Fazlı Çorman tüm Türk katılımcıları, konutunda gerçekleştirdiği resepsiyonda ağırlayarak sektörün yaşadığı sorunlar ve sektörün güncel durumuna ilişkin bilgiler aldı.

Fuara 14’ü büyük uluslararası gemi inşa fuarlarının Türkiye milli katılımını organize eden Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB), organizasyonunda aralarında Uzmar, Sanmar, Med Marine, Onursan, Tersan, Norse Group Of Companies, Kuzey Star Tersanesi, Elkon, Ada Shipyard, gibi Norveç’e en çok ihraç yapan şirketlerin de bulunduğu 25’in üzerinde Türk firması katıldı.


Bunları da beğenebilirsin