Denizcinin anasayfası

Norveç Armatörler Birliği’ne kadın başkan

Knutsen OAS Shipping'in CEO yardımcısı Synnve Seglem, Norveç Armatörler Birliği'nin yeni başkanı oldu.

Knutsen OAS Shipping’in CEO yardımcısı Synnve Seglem, son iki yıldır başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Norveç Armatörler Birliği’nin başkanlığına seçildi.

2011 yılında Knutsen’e katılan Seglem, 2008’de Elisabeth Grieg’in ardından Norveç Armatörler Birliği’nin yönetim kurulunun ikinci kadın başkanı olacak.

Synnve Seglem  yeni görevi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Denizcilik sektörü, Norveç’in en heyecan verici ve ileriye dönük sektörlerinden biridir. Tüm kıyı boyunca emisyonsuz nakliye ve güvenli değer yaratma ve işler için teknoloji ve çözümler geliştirmek için büyük hedeflerimiz var. Norveç Armatörler Birliği’nin başkanı olarak heyecan verici ama aynı zamanda nakliye için zaman gerektiren bu görevi üstlenmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Delmar Safety

Denizcilik sektöründe kadın istihdamının artması gerektiğini belirten Synnve Seglem “Artık Norveç Armatörler Birliği’nde  yüzde 40’ının kadın olduğu bir yönetim kuruluna sahip olduğumuz için gururluyum ve önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla kadını işe almak ve sektörde kalmaya motive etmek için bilinçli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Seglem bu arada, Norveç Armatörler Birliği’nin  on üyesinden dokuzunun yeni gemiler inşa ederken iklime zarar vermeyen çözümlere yatırım yapmak için harekete geçtiğini ve herkesin artık geleneksel teknolojiden daha düşük emisyon üreten teknolojiye yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Seglem, nakliyenin, önümüzdeki yıllarda büyük değişikliklerle karşı karşıya kalacağını, bu yüzden hem yeni çözümler geliştirmesi hem de aynı zamanda uluslararası alanda rekabetçi olmaya olanak tanıyan politikalar ve araçlar geliştirilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Odfjell’i temsil eden Harald Fotland da Norveç Armatörler Birliği’nde başkan yardımcısı oldu.


Bunları da beğenebilirsin