Denizcinin anasayfası

Ödüllü ‘Semisubmarine’ müşterisini buldu

Ayden Marine tarafından tasarlanan yarı denizaltı olma özelliği taşıyan ve ödüle layık görülen Semisubmarine teknesi Hindistan’a satıldı.

Tasarımıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan 26 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğindeki teknenin alt bölümüne 3 metre derinliğinde özel bir tüp konularak denizaltı görünümü verildi.

Mavi tur ve deniz safari teknesi olarak hizmet verebilen Semisubmarine turistlerin ilgi odağı oldu. Farklı özellikleri ve yaratıcı tasarımıyla beğeni toplayan tekne için yurt dışından pek çok alıcı teklifte bulundu.

Delmar Safety

Hindistan’ın Andaman Adaları’ndan bir alıcıya satıldığı açıklanan teknenin turistik geziler ve su altı meraklılarının hizmetine sunulacağı açıklandı.

Büyük beğeni toplayan teknenin ikincisi için de inşa çalışmalarına başlandı. İlkine oranla daha uzun olması beklenen Submarine teknesinin aynı zamanda derinliğinin de artırılarak deniz altı tutkunları için yeni deneyimler sunması bekleniyor.

Ayden Marine tarafından Submarine adıyla ikincisinin inşasına başlanan tekneyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ayden Marine Genel Müdürü Ayçın Özsakabaşı, “İlk ve yenilikçi olmayı seviyoruz. Yeni tasarladığımız Submarine’de hepsini görme imkânı bulacaksınız”’ ifadelerini kullandı.

Daha çevreci ve ilkinden daha büyük olacağı ifade edilen teknenin inşası devam ederken alıcısına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Türk Loydu ödüllü

Semisubmarine’i üreten Ayden Marine’ye, yenilikçi çalışmalara verdiği desteklerle öne çıkan Türk Loydu Vakfı tarafından “Yenilikçi Proje” ödülü verilmişti. Firma, inovasyon kategorisinde ise Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülünü almıştı.


Bunları da beğenebilirsin