Denizcinin anasayfası

Royal Caribbean’dan Nassau Limanı’na ziyaret

Global Ports Holding'in işlettiği Nassau Kruvaziyer Limanı, Royal Caribbean International yöneticilerini ağırladı.

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH) tarafından 2018 yılında işletme hakkı alınan Bahamalar’daki Nassau Kruvaziyer Limanı, dünyanın en büyük kruvaziyer şirketlerinden Royal Caribbean International yöneticilerini ağırladı.

Royal Caribbean International Başkanı ve CEO’su Michael Bayley, Global Port Holding tarafından 300 milyon dolarlık bir yatırımla yenilenen Nassau Kruvaziyer Limanı’na hayran kaldı ve “Bu liman dünyanın en iyilerinden biri” açıklamasını yaptı.

Nassau Kruvaziyer Limanı CEO’su Michael Maura ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek Covid-19 döneminde bile Royal Caribbean gemilerinin Nassau Kruvaziyer Limanı’na sefer yaptığını açıkladı.

Deniz işleri ENKA tarafından üstlenilen ve 2023 yılının Mayıs ayında büyük bir törenle açılışı yapılacak Nassau Kruvaziyer Limanı şekilleniyor. Nassau Kruvaziyer Limanı, aynı anda üç Oasis sınıfı geminin yanı sıra diğer gemileri de barındırabilecek. Liman tamamlandığında günlük 33.990 yolcuya kadar ziyaretçi ağırlayabilecek.

Limanda daha büyük gemileri barındırmasına izin verecek şekilde iskeleler genişletilirken ziyaretin büyük açılış öncesi yapılması dikkat çekti.

2018’de 3.7 milyon yolcuya hizmet veren Nassau Kruvaziyer Limanı’nın 25 yıl işletilmesine yönelik imtiyaz sözleşmesi, Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding ile Bahamalar Devleti arasında imzalandı. Global Ports Holding liderliğinde kurulan Bahamalar Yatırım Fonu ve bir vakıf olan YES Foundation’ın ortağı olduğu Nassau Cruise Port Ltd. tarafından işletilecek limana toplam 300 milyon dolara varan yatırım yapılacak.


Bunları da beğenebilirsin