Denizcinin anasayfası

Seabourn Encore, Bodrum’a son seferini yaptı

"Seabourn Encore" kruvaziyeri Bodrum’a bu yıl son seferini yaparken, Kuşadası Limanı 3 kruvaziyeri birden ağırladı.

Bahama bayraklı lüks yolcu gemisi “Seabourn Encore”, bu sezon için Muğla’nın Bodrum ilçesine son kez yolcu getirdi. Çeşme Limanı’ndan gelen 210 metrelik kruvaziyer, Bodrum’daki yeni gemi yanaşma limanına yanaştırıldı. Gemide ağırlıklı olarak Amerikalı ve İngiliz 266 yolcu ile 425 personel bulunduğu öğrenildi. Gümrük işlemlerinin ardından limandan ayrılan yolcular, şehir turuna çıktı. Tarihi alanları gezen turistlerden bazıları Paşatarlası ve Kumbahçe sahilinde kafelerde vakit geçirmeyi tercih etti. Bu yıl için son kez ilçeye geldiği belirtilen geminin, gece saatlerinde Rodos Limanı’na hareket edeceği bildirildi.

Kuşadası’na 3 gemi birden yanaştı

Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki kruvaziyer turizm hareketliliği, limana demirleyen 6 bin 170 yolcu kapasiteli üç gemiyle devam etti. Kuşadası Ege Port Limanı’na Bahama bayraklı “Norwegian Epic” ve “Ambience” ile İtalya bayraklı “Costa Venezia” isimli kruvaziyerler yanaştı.

Gemilerden inen çoğunluğu ABD’li turistlerin bir bölümü İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi’ne hareket etti. Bir başka turist kafilesi ise Kuşadası merkezinde vakit geçirmeyi tercih etti.

Ege Port Kuşadası Genel Müdürü Aziz Güngör, Bahama bayraklı iki geminin Kuşadası’na ilk seferini yaptığını, limana demirleyen 3 gemiyle kente 6 bin 170 turistin giriş yaptığını ifade etti.


Bunları da beğenebilirsin