Denizcinin anasayfası

Sefine Tersanesi 1 haftada 3 gemiyi denize indirdi

Sefine Tersanesi bir hafta içinde ikisi canlı balık taşıma gemisi biri ro-pax feribot olmak üzere 3 gemiyi denize indirdi.

Sefine Tersanesi bir hafta içinde Norveçli Froy Rederi için inşa ettiği dünyanın en büyük balıkçı gemisi Veidnes Rorvik, Norveçli DESS Aquaculture Shipping için inşa edilen canlı balık taşıma gemisi Ronjo Boroy ve İtalyan Caronte & Tourist firması için inşa edilen M / V NEREA’yı başarıyla denize indirdi. Gemilerin 2023 yılının mayıs ayında sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Sefine tersanesi tarafından denize peşpeşe indirilen gemiler ve özellikleri şöyle:

Ronjo Boroy canlı balık taşıma gemisi

Sefine Tersanesi tarafından Norveçli DESS Aquaculture Shipping için inşa edilen canlı balık taşıma gemisi Ronjo Boroy adlı gemi başarıyla denize indirildi. Tasarımı Salt Ship Design AS’e ait olan canlı balık taşıma gemisi müşterinin balık refahı, biyogüvenlik ve verimli operasyonlar için yüksek esneklik biçimindeki katı gereksinimlerini karşılayan modern bir gemi. Gemi, günde 6000 m3’e kadar üretim yapabilen ve geniş güverte alanına çeşitli tipte de-bit ekipmanı kurmak için uygun alana sahip bir tatlı su üretim tesisi ile donatılacak.

Toplam Uzunluk: 91,15 metre

Kapasite: 6000 m3 Canlı Balık Ambarları

Sınıf: Det Norske Veritas

Bayrak: Norveç

M/V NEREA

Sefine Tersanesi tarafından İtalyan Caronte & Tourist firması için inşa edilen M / V NEREA’yı başarıyla denize indirdi. M / V NEREA’yı 2023 yılının Mayıs ayında teslim edilecek.

Caronte & Tourist firması ile Sefine Tersanesi arasındaki M/V NEREA feribotunun inşa sözleşmesi 2021 yılının şubat ayında imzalanmıştı. Anlaşmaya göre Sefine Tersanesi 8 bin 300 grostunluk SOLAS uyumlu LNG-hibrit ro-pax feribotunu 26.5 ayda teslim edecek. Feribotun tasarımını ise İtalya merkezli NAOS Ship and Boat Design firması tarafından yapıldı. NAOS feribotun gövde optimizasyonu ve tank testlerinden de sorumlu olacak.

109,95 m uzunluğunda ve 19,5 metre genişliğindeki feribot, 800 yolcu ve mürettebatın yanı sıra 115araç ve kargo da taşıyacak. Feribotta engelli ve hasta yolcular için yataklı kabinler de yapılacak. Ayrıca kıç tarafına tehlikeli yükleri istiflemek için 5 metre yüksekliğinde tek araç güvertesi konulacak.

Dizel / LNG-elektrikli feribot, her biri 2,900kW çıkış gücüne sahip iki ve her biri 1,300kW çıkışa sahip iki olmak üzere dört adet çift yakıtlı motorla çalışacak. Feribotun tasarımına eklenecek 250m²’lik güneş panelleri 1.000 kW’lık akülerini şarj edecek. Eolie 16.5 knot hıza ulaşabilecek. Ayrıca eklenecek iki pruva pervanesi feribotun küçük limanlardaki hareket kabiliyetini arttıracak.

Toplam Uzunluk: 110 metre

Genişlik: 19,5 metre

Kapasite: 800 Kişi / 115 Araba

Sınıf: RINA

Bayrak: İtalya

Ana Tahrik Motorları: 2 x 2900 kW DF + 2 x 1300 kW DF

Ana İtici İtici: 2 x 2500 kW Azimut İtici

LNG Tank Kapasitesi: 150 m3

Pil Kapasitesi: 1000 kW/h & 50 kW Güneş Paneli

Veidnes Rorvik Balıkçı Gemisi

Sefine Tersanesi’nde, Norveçli Froy Rederi için inşa ettiği dünyanın en büyük balıkçı gemisi Veidnes Rorvik canlı balık taşıma gemisini denize indirdi. 2023 yılında teslim edilmesi planlanan gemide, canlı balıkların etkin ve güvenli elleçlenmesi ve taşınması için her biri iki  bağımsız sirkülasyon sistemi olan dört  kapalı silindirik tankı yer alıyor.

Özel olarak tasarlanan gemi düşük toplam yakıt tüketimi, yüksek derecede enerji verimliliği, mürettebat için güvenli ve elverişli çalışma koşullarıyla dikkat çekiyor.

Geminin özellikleri

Toplam Uzunluk: 112,1 metre

Genişilk: 19,0 metre

Kapasite: 6000 m3 (Silindirik balık tutma tankları)


Bunları da beğenebilirsin