Denizcinin anasayfası

Sirena pandemide de hız kesmedi

Tamamen yerli üretim

Sirena, ödüllü Euphoria ve Azuree yelkenlileriyle Sirena Yachts markası olmak üzere üç markasını da kendi know how’ıyla Bursa Orhangazi’deki tersanesinde üretiyor. Kontrollü sosyal yaşam sürecinde tüm önlemlerini alarak üretimine devam eden Sirena Marine, 800 kişinin çalıştığı Orhangazi’de 150 bin metrekare alandaki tesisinde tamamen yerli işçilikle kendi bünyesinde çözümlediği entegre bir ekosistem içinde üretim yapıyor.

Dünyanın dört bir yanına tekne ihracı

Önceki yıl İsveç’e yelkenli tekne satışını gerçekleştiren Sirena geçtiğimiz aylarda da imzaladığı anlaşmalarla, Avustralya, Yeni Zelanda ve Rusya’da da tekne satışına başladı. Uzak Doğu gibi henüz tekne kültürünün oturmadığı bir pazarda Japonya ve Tayland gibi ülkelere dahi tekne ihraç edebilen Sirena, son dönemde Amerika pazarında da tercih ediliyor.

AR-GE 250 sıralamasında 64’üncü, 1.000 ihracatçı arasında 628’inci

Sirena Marine, Türkiye AR-GE 250 Araştırması’nda 64’üncü sırada yer alırken Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2019 yılında yapılan ‘İlk 1.000 İhracatçı Araştırması’na göre genel sıralamada 628, kendi sektöründe ise 6’ncı sırada yer aldı.


Bunları da beğenebilirsin