Denizcinin anasayfası

TAB’dan enerji verimliliği atağı

Türk Armatörler Birliği enerji verimliliği yazılımı S-Suite programının alımı için Stormgeo ile stratejik işbirliği anlaşması ve alım sözleşmesi imzaladı.

Türk Armatörler Birliği (TAB), genel adı enerji verimliliği yazılımı olan S-Suite programının alımı için Stormgeo ile stratejik işbirliği anlaşması ve alım sözleşmesi imzaladı.

10 Mart 2023 tarihinde İstanbul Marriott Asia Otel’de gerçekleştirilen etkinliğe üye şirketler yoğun ilgi gösterdi.

TAB’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

IMO regulasyonları

“IMO’nun enerji verimliliğine ilişkin regulasyonlarının 2022 yılı sonunda yürürlüğe girdiği gerçeğinden hareket ile birliğimizce 2021 yılı sonunda bir komite kuruldu. Bu komite çalışmalarına başladıktan sonra enerji verimliliği yazılımları konusunda gayretli bir araştırmaya girdi ve bu konuda dünyaca bilinen 8 firma ve bazı ülkemiz firmalarıyla görüşmeler gerçekleştirdi. Önce proje isterleri çıkarıldı, vendor listler hazırlandı ve komite kararına sunuldu, ardından bu proje isterleri ürün sahibi olan şirketler ile paylaşıldı. Her şirket önce online olarak ardından yerinde tanıtımlar gerçekleştirdi. Şirket sayısı önce 4’e, sonra 2 düşürüldü ve nihayetinde StormGeo üzerinde karar kılındı”

Üyelerimizin menfaatini gözettik

“Bizler ürün seçiminin dışında üyelerimiz adına fiyatların belirlenmesi ve stratejik işbirliği anlaşması ve alım sözleşmesi üzerinde de önemli bir mesai harcadık. Bu alım sözleşmesinde üyelerimizin menfaatlerini de dikkate alarak ürün alımı, kullanımı ve servis bakım / tutumu konularına bir netlik kazandırdık. Yani biz üyelerimizin yapacağı alımların hukuki boyutlarını yaptığımız anlaşmanın maddeleri ile çerçeve haline getirdik. Dolayısıyla S-Suite alacak üyelerimiz sadece Teklif formu ile alımlarını yapacaklardır. Oluşturduğumuz bu havuzdan alım yapmanın en önemli unsuru ise yüksek sayıda gemi alım garantisi verilmiş olması nedeniyle uygulanacak fiyatlardır. İkinci önemli husus ise bu ilişkinin uzun süreli ve stratejik bir ilişki üzerine inşaa edilmiş olmasıdır. Firmalarımızın ihtiyaç ve ürün geliştirmeye yönelik talepleri de belirli periyotlarda StormGeo’ya iletilecektir”


Bunları da beğenebilirsin