Denizcinin anasayfası

Teos Marina’ya Meteoroloji ölçüm istasyonu kuruldu!

Sıcaklık, basınç, nem oranı, yağış olasılığı, rüzgâr yönü ve rüzgâr hızı gibi bilgiler anlık olarak takip edilebilecek.

Bugün de teknolojik bir gelişmeyle karşınızdayız.

Teos Marina Genel Müdürü Faruk GÜNLÜ’nün girişimleri ve Meteoroloji Ege Bölge Müdürü Sn. Davut ÖZTÜRK’ün destekleriyle Teos Marinaya bir meteoroloji ölçüm istasyonu kuruldu!

Marina’nın yer ve altyapı tahsis ettiği, bugün hizmete giren, yeşil fenerin üzerine kurulan 17493 numaralı Teos Marina meteoroloji istasyonu sayesinde yalnızca marinadaki yatçılar değil, aynı zamanda bölgede seyir yapan tüm deniz taşıtları, balıkçılar, çiftçiler, bölge sakinleri de artık hava durumunu anlık olarak en doğru şekilde takip edebilecek.

Sıcaklık, basınç, nem oranı, yağış olasılığı, rüzgâr yönü ve rüzgâr hızı gibi bilgileri anlık olarak takip edilebilecek. Bölgeye faydalı ve hayırlı olmasını dileriz.

Teos Marina espirili bir dille gelişmeyi şöyle duyurdu : 

Teos Marina demek, inovasyon demek

Marinamızda bulunan Temel’in Hava Durumu Tahmin Taşı’nı bilmeyen yoktur. Bu ‘mekanik’ tahmin aracı sağ olsun, bugüne kadar sayesinde ‘taş atıp kolumuz yorulmadan’ hava durum tespitleri yapıyorduk.

Şaka bir yana, bugün itibariyle Teos Marina Genel Müdürü Faruk GÜNLÜ’nün girişimleri ve Meteoroloji Ege Bölge Müdürü Sn. Davut ÖZTÜRK’ün destekleriyle marinamızda bir meteoroloji ölçüm istasyonu kuruldu!


Bunları da beğenebilirsin