Denizcinin anasayfası

The Bodrum Cup By The SEA etabı ile devam ediyor

Bugün By The SEA etabında Kissebükü’nden start alan üçüncü yarış, Gümüşlük’te tamamlanacak.

Denizcilik ve yelken tutkunlarını birleştiren American Hospital The Bodrum Cup’ta yelkenler bir kez daha rüzgarla doluyor. Bugün (20 Ekim Perşembe günü) By The SEA etabında Kissebükü’nden start alan üçüncü yarış, Gümüşlük’te tamamlanacak. Bir önceki yarış etabı 19 Ekim’de Çökertme’den başlayarak Kissebükü’nde tamamlanmıştı ve etabın kazananı Take It Easier olmuştu.

Bu yıl 34’üncü edisyonu ile yelken tutkunlarını Bodrum’da birleştiren The Bodrum Cup’ta yarış heyecanı sürüyor. 20 Ekim Perşembe günü üçüncü yarış olan By The SEA etabı ile devam eden festival yarışlarında Kissebükü’nden hareket eden yelkenler 22,8 mil ile Gümüşlük’te demir atacak. Festivalin bir önceki yarışı Çökertme’den başlayıp Kissebükü’nde tamamlanmıştı.
American Hospital The Bodrum Cup’ta ilk yarış olan Metro Bodrum – Çökertme Etabı’nın 1.’si Hızır 1 olurken, Opet Çökertme Kissebükü Etabı’nda ise ilk sırayı Take It Easier aldı.

Bugün By The SEA etabını tamamlamak üzere Kissebükü’nden Gümüşlük’e yelken açan yarışçılar 21 Ekim Cuma günü ise 14,8 mil mesafe hedefiyle Gümüşlük’ten Bodrum’a hareket edecek.Yarışlar 22 Ekim Cumartesi günü 11 mil uzunluğundaki Anadolu Sigorta Bodrum – Bodrum etabıyla son bulacak.

Tüm yarışların toplam mili 75

Son etabın tamamlanmasıyla birlikte Ağanlar Tersanesi’nde ödül töreni düzenlenecek ve ardından Athena konseri ile festivale unutulmaz bir kapanış yapılacak. American Hospital The Bodrum Cup’ın bu seneki programı şöyle:

15 Ekim -22 Ekim 2022

The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı

20 Ekim 2022 | Perşembe

By The Sea Kissebükü – Gümüşlük Etabı

21 Ekim 2022 | Cuma

Çağdaş Holding Gümüşlük – Bodrum Etabı
19:30 Yücel Köyağasıoğlu Belgesel Gösterimi – The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı
21:30 Deniz Sipahi – Skipper Night – Mandalin Bodrum

22 Ekim 2022 | Cumartesi

Anadolu Sigorta Bodrum – Bodrum Etabı
19:30 Ödül Töreni – Ağanlar Tersanesi
21:30 Athena Konseri – Ağanlar Tersanesi


Bunları da beğenebilirsin