Denizcinin anasayfası

Tuna’nın güvenliği Med Marine römorkörlerine emanet

Med Marine tarafından inşa edilen süper buz sınıfı römorkörler Sulina 2 ve Covurlui Tuna Nehri’nin güvenliğinden sorumlu.

Romanya Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı AFDJ  için Med Marine tarafından inşa edilen süper buz sınıfı römorkörler Sulina 2 ve Covurlui için 1. Yıl töreni düzenlendi.

Etkinliğe Med Marine Genel Müdürü Yıldız Bozkurt Özcan ve Romanya Ulaştırma Bakanlığı’ndan çeşitli yetkililer katıldı.

Med Marine Genel Müdürü Yıldız Bozkurt Özcan etkinlikte ‘Bilinen tarihin başlangıcından beri Tuna, kıyılarında yaşayan milletleri ve medeniyetleri birbirleriyle ve dünyanın geri kalanıyla bağladı. Gemilerimizin bu önemli su yolunu güvenli ve çalışır durumda tuttuğunu görmekten gurur duyuyorum. AFDJ’ye bu projede  Med Marine’i tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Gelecekte Romanya Ulaştırma Bakanlığı ile daha fazla işbirliği için sabırsızlanıyoruz’’ dedi.

Serinin ilk gemisi Sulina 2, 20 Mayıs 2021’de, ikinci gemi Covurlui ise 1 Haziran 2021’de Med Marine tarafından teslim edildi. Med Marine tarafından inşa edilen römorkörler, Tuna nehrinde görev yapıyor ve deniz yolu trafiğinin emniyeti ve güvenliğini sağlıyor.

Sulina 2 ve Covurlui adlı römorkörler, AFDJ’nin operasyonel gereksinimleri ağırlıklı olarak Tuna’da olmak üzere özel olarak inşa edildi. römorkör IMO Tier III düzenlemeleri ve BV Ice Class 1A Super notasyonu için hazırlandı.

Schottel SRP460FP sabit hatveli ASD ünitelerine, THR Marine ileri ve kıç vinçlerine bağlı, her biri 1.902 kW güç sağlayan ikiz Caterpillar 3512C dizel ile donatıldı.


Bunları da beğenebilirsin