Denizcinin anasayfası

TÜRKKAPDER’den seçimde usulsüzlük açıklaması

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği, Kapt. Koray Karagöz'ün usülsüzlük iddiası üzerine bir açıklama yaptı.

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği’nin (TÜRKKAPDER), geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 37. genel kurulda başkan adayı Kapt. Koray Karagöz’ün seçilmemiş kişilerin Dernekler Bilgi Sistemi’ne (DERBİS) seçilmiş gibi bildirildiği gerekçesiyle İstanbul Anadolu 8. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurması üzerine bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, denetleme kurulunda 3 kişi olması gerekirken sehven 2 kişi listelendiği bildirildi.

TÜRKKAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. İ. Arif Bostan ve Genel Sekreter Kapt. Özgür Doğan Güneş imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı :

Basın bültenlerinde seçim sonuçları hakkında haberlere istinaden,

31 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşmiş olan 37. Olağan Genel Kurul seçim sırasında hazırlanan yedek listesinde yer alan üye adayların ayrıca denetleme kurulu listesinde yer almış ve denetleme kurulunda 3 kişi olması gerekirken sehven 2 kişi listelenmiş olması sebebi ile usülsüzlük çağrısı üzüntümüz ile karşılanmıştır.

Asil listede herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Usülsüzlük olmadığı net ve açıktır.

Listedeki hatanın farkında olmalarına rağmen olağan genel kurulda konu etmemeleri ve olağan genel kurulu kaybettikten sonra konuyu dile getirmeleri etik dışı yaklaşımdır.

TÜRKKAPDER olarak kendilerini kınıyor ve camiamız için yapıcı olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Camiamızın bilgilenmesi için seçim listesindeki yönetim kurulu asil ve denetleme listeleri ile Türkiye Denizcilik Federasyonu delege listesini paylaşıyoruz.


Bunları da beğenebilirsin