Denizcinin anasayfası

Tuzla’da gemide yangın : Ölenlerin isimleri belli oldu

İstanbul Tuzla’da bir tersanede Hong Kong bandıralı akaryakıt gemisinde yapılan çalışma sırasında yangın çıktı.

Denizcilik Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre, yakıt tankerinin pompa dairesinde gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi.

İki kişi hayatını kaybetti, 11 yaralı var

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı :

Tuzla’daki bir tersanede bakımı yapılan Hong Kong bandralı LR2 POSEDION isimli gemide meydana gelen yangın, 110 İtfaiye ekiplerince söndürülmüştür.

Yangında 2 kişi hayatını kaybetmiş, 1’i ağır olmak üzere 11 işçi yaralanmıştır.

Tersanedeki yangında yaralananların tedavileri bölgedeki hastanelerde yapılmakta olup, olayla ilgili incelemeler devam etmektedir.

Kazada hayatını kaybeden işçilerin isimlerinin ise Muhammed Ali Yılmaz ve Mehmet Tütüncü olduğu öğrenildi.

Olay yerine giden itfaiye ekiplerince müdahale edilen yangının söndürülme çalışmaları sürüyor.

GİSBİR: “Acımız büyük”

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği bugün meydana gelen elim kazann ardından bir mesaj yayınlayarak acılı ailelerin acısını paylaştı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı :

“28 Ocak 2019 tarihinde Tuzla’da faaliyet gösteren üye tersanelerimizden birinde  Hong Kong bandıralı Poseidon isimli akaryakıt gemisinin pompa dairesinde yapılan bakım onarım sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır.

İlk andan itibaren acil müdahale girişiminde bulunulmuş, itfaiyenin de müdahalesiyle yangın hızla söndürülmüştür. Ancak maalesef bu süreçte 9 çalışanımız  yaralanmış, 2 çalışanımız ise vefat etmiştir. Yaralanan çalışanlarımız ambulansla hastaneye kaldırılmış olup, tedavileri devam etmektedir.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği olarak yaşanan can kayıplarından büyük üzüntü duyuyoruz. Ailelerin acısını paylaşıyor, tüm yakınlarına ve çalışma arkadaşlarımıza baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz”

 


Bunları da beğenebilirsin