Denizcinin anasayfası

Üç Uzmar römorkörü Singapur yolunda

Uzmar Tersanesi'nin Smit Lamnalco Singapur için inşa ettiği üç çok amaçlı römorkör görev yerlerine doğru yola çıktı.

Uzmar Tersanesi ile Smit Lamnalco Singapur arasında imzalanan sözleşme kapsamında inşa edilen SL Ibo, SL Matemo ve SL Macaloe adlı römorkörler, yeni görev yerleri olan Singapur’a uğurlandı. 42 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde ve 6.6 metre drafta sahip olan Robert Allan tasarımı Rastar 4200 serisi römorkörler 85 ton çekiş gücünde.

ROV operasyonları da yapabiliyor

Firmanın bir diğer siparişi olan ve OSD IMT Ship Design & Marine Consultancy tarafından tasarlanan MPV 4600 sergisi römorkör SL Quirimbas’ın da önümüzdeki günlerde yola çıkması bekleniyor. 46.20 metre uzunluğundaki römorkör 95 ton çekiş gücü sunuyor. 6,5 ton@18,5 metrelik açık deniz vincinine sahip olan römorkör, kargo seferleri, çekme operasyonları, dalış desteği ve ROV operasyonlarını kolaylaştırmak için de kullanılacak.

160 deniz aracına sahip

Uzmar Tersanesi ile Smit Lamnalco Singapur arasında üç adet yeni inşa RAstar 4200 Sınıfı terminal / eskort römorkörü ve bir adet yeni inşa MPV 4600 çok amaçlı römorkör için kontrat imzalanmıştı. Dünyanın önde gelen römorkör işletmecilerinden Smit Lamnalco, liman ve terminal römorkörlerinin yanı sıra açık deniz destek römorkörlerinden oluşan 160 deniz aracına sahip. Smit Lamnalco, 25 ülkede petrol, gaz ve LNG terminallerine ve liman operasyonlarına denizcilik hizmetleri sunuyor.


Bunları da beğenebilirsin