Denizcinin anasayfası

Ukraynalı denizci, Rus patronunun yatını batırmaya çalıştı

Ukraynalı bir denizci, silah tüccarı olduğu iddia edilen işvereni Alexander Mikheev'e ait lüks yatını batırmaya çalışmakla suçlanıyor.

Ukraynalı bir denizci Ukrayna’da sivilleri öldüren silahlar üreten savunma müteahhidi JSC Russian Helicopters’ın eski CEO’su ve Rusya’nın devlete ait Rosboronexport adlı silah fabrikasının şu anki CEO’su Alexander Mikheev’in yatını batırmakla suçlanıyor.

Ukraynalı denizcinin , 27 Şubat’ta İspanya’nın Mallorca kentindeki Adriano’da LADY ANASTASİA adlı yatın pompalarını devre dışı bıraktığı, valfleri açarak ve yakıt borularını tıkayarak yatı batırmaya çalıştığı iddia edildi.

Gözaltına alınan 55 yaşındaki baş mühendis D. Taras O. adlı denizci yetkililere Ukrayna vatandaşı olduğunu ve Mikheev’in lüks yatında on yıl çalıştığını belirtti. D. Taras O, ifadesinde devam eden Ukrayna işgaline misilleme olarak Mikheev’in mülküne karşı harekete geçmeye karar verdiğini açıkladı. Ukraynalı denizci,  vanaları açtığını, mürettebattan da yatı terk etmelerini istediğini  ve yatın  batmasına izin vermelerini istedi ve ‘’Ancak onlar reddetti ve bunun yerine su baskınını durdurmak için çalıştılar. Hızlı hareket etmeleri geminin batmasını engelledi’’ dedi.

Delmar Safety

Mahkemeye çıkarılan denizci yaptıklarından pişman olmadığını, patronunun Ukrayna halkını öldüren silahları satan bir suçlu” olduğunu söyledi ve yaptıklarından pişmanlık duymadığını da sözlerine ekledi.

Lady Anastasia , 2001 yapımı, 157 fit uzunluğundaki süperyat. Bahamalar bayrağı taşıyor.


Bunları da beğenebilirsin