Denizcinin anasayfası

Yılport’dan Puerto Bolívar’da yatırıma devam

Yılport, Puerto Bolívar Limanına yapacağı yatırımlar kapsamında 35 milyon ABD doları değerindeki 2 STS vinç ve 6 RTG vincini hizmete aldı.

Ağustos 2016’da Ekvador’daki Puerto Bolívar Limanı’nın 50 yıllık satın alma ve devir sözleşmesini imzalayan Yıldırım Holding, Latin Amerika’nın en büyük konteyner limanında modernizasyon ve kapasite artışına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldırım Holding Puerto Bolívar Limanına yapacağı yatırımlar kapsamında 35 milyon ABD doları değerindeki 2 STS vinç ve 6 RTG vincini hizmete aldı. Vinçler terminalin genişleme ve modernizasyon projesinin bir parçası.
Puerto Bolívar Limanı’nda hizmete alınan 2 yeni STS vinci, ULCV boyutundaki gemilere hizmet vermek için tasarlanmış 62 metreye (22 sıra) kadar erişime, RTGs vinçleri 6’nın üzerinde 1 yüksek ve diğer son teknoloji ekipmanlara ve en son teknoloji yazılımlara sahip olacak elleçleme işlemlerinde 7 + 1 geniş bir erişime sahip.
Yeni ekipmanlarla YILPORT Puerto Bolivar – Ekvador terminali yeni kapasitelere ulaşacak, verimliliğini ve rekabet gücünü artıracak.

Vinçler, terminalin toplam 6 yeni STS vinç ve 18 E-RTG vinç siparişinin ilk sevkiyatını oluşturuyor. Bu 2 STS vinç, 14.000 TEU’luk gemilere hizmet vermek üzere tasarlanmış 62 metre 22 sıra uzanma kapasitesine sahip olacak. E-RTG vinçleri, saha operasyonlarını yürütmek için 1’den 6’ya kadar yüksek ve 7 + 1 genişliğinde olacak ve E-RTG vinçleri en son teknoloji ve ekipmanlarla donatılacak.
Buna ek olarak Yılport, modernizasyon ve genişletme projesi kapsamında Mitsui’den toplam 18 RTG vinci ve dört STS vinci siparişi daha verdi.

12 RTG, Kasım 2021 ve Haziran 2022’de, kalan STS vinçler Şubat 2022 ve Eylül 2022’de teslim edilecek. Terminal ayrıca mevcut terminal ekipmanlarını desteklemek için 36 yeni terminal traktörü ve 36 römork alacak.
Puerto Bolivar’daki operasyonları devralmaya başladığından bu yana YILPORT, Terminali Latin Amerika’nın Batı Kıyısı’ndaki ultra büyük konteyner gemilerini elleçleyebilen lider terminallerden birine dönüştürme nihai hedefini ileriye doğru sağlam adımlarla ilerliyor.


Bunları da beğenebilirsin