Denizcinin anasayfası

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri Figen Ayan ile bir araya geldi

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri, Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan ile bir araya geldi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencisi Göktuğ Yıldız ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği öğrencisi Salih Şekeryapan, Galataport İstanbul Tanıtım Ofisi’nde Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı ve MedCruise Birliği Başkanı Figen Ayan ile bir araya geldi.

Öğrenciler Galataport İstanbul ve kruvaziyer gemileri üzerine Figen Ayan’dan bilgi aldı.

Figen Ayan Galataport İstanbul’a dair bilgiler verirken, dünyanın ilk yeraltı terminaline de ev sahipliği yapan Galataport İstanbul’un terminaline dair detayları paylaştı.

Öğrenciler Figen Ayan ile Galataport İstanbul limanını gezdikten sonra gelen ve gelecek olan kruvaziyer gemileri hakkında da bilgiler aldı.

Video Söyleşi Gerçekleştirildi

Konuşmadan diğer denizci öğrencilerin de faydalanabilmesi için yaklaşık yarım saat süren bir video söyleşi gerçekleştirildi.

Görüşmenin son bölümünde Öğrenciler, İTÜ Denizcilik Fakültesi ile Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı ve MedCruise Birliği Başkanı Figen Ayan ile ortak yürütülebilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

“Galataport İstanbul’un yerli ve yabancı turistleri bir araya getiren bir turistik alan”

Figen Ayan Konuşmasında Galataport İstanbul’un yerli ve yabancı turistleri bir araya getiren bir turistik alan olduğuna değindi.

Figen Ayan: Kruvaziyer terminalinin yeraltına inşa edilmiş olması mühendislik açısından çok önemli bir yapı. Terminalin yeraltına taşınması ile bu gelişme Galataport İstanbul’da çok büyük bir alanın değerlendirilebilmesine olanak sağlıyor.

İçerisinde Dünyanın tanınmış otel işletmelerinden biri olan The Peninsula Otel’in Avrupa’daki üçüncü otelini Galataport İstanbul’a açmaya hazırlanıyoruz.

“Galataport teknolojik özellikleriyle Avrupa’daki birçok kruvaziyer limanını geride bıraktı”

Galataport teknolojik özellikleriyle Avrupa’daki birçok kruvaziyer limanını geride bıraktı. Özellikle de liman şeridine inşa edilmiş açılıp kapanabilir plakalar ile geçici gümrüklü bölge oluşturulabiliyor.

“Galataport İstanbul’da gemi mürettebatına özel indirimler uyguluyoruz”

Galataport İstanbul’un gelecek turizm sezonuna yönelik planlarına değinecek olursak, şu an 200’den fazla geminin gelecek turizm sezonu için yer ayırttı. Galataport İstanbul’da gemi mürettebatına özel indirimler uyguluyoruz.

Denizcilik sektöründeki öğrenciler sürekli kendini geliştirmeli, bunun güzel bir yolunun da dinlemek.

Figen Ayan, Göktuğ Yıldız ve Salih Şekeryapan’ın düzenlediği “Denizcilik Sektörü ve Denizciliğe Bağlantılı Sektörlerin Denizci Öğrencilere Tanıtılması” projesini desteklediğini dile getirerek, Galataport İstanbul’u resmi ziyaret eden ilk denizcilik fakültesi öğrencilerini tebrik etti.

Figen Ayan tüm denizcilik öğrencilerine selamlarını ileterek, herkesi Galataport İstanbul’a davet etti.


Bunları da beğenebilirsin