Denizcinin anasayfası

Scot Gemi İşletmeciliği 4 tanker daha aldı

Scot Gemi İşletmeciliği Anonim Şirketi 4 yeni tanker daha alarak tanker sayısını 12’ye çıkardı.

Muzaffer Özgür Ebcim tarafından kurulan 2015 yılında kurulan Scot Gemi İşletmeciliği Anonim Şirketi tanker filosunu büyütmeye devam ediyor.

Kurulduğu ilk yıllarda 8 adet tanker satın alarak filosuna katan şirket şimdi de “SCOT FLENSBURG”, “SCOT AUGSBURG”, “SCOT NUERNBERG” ve ‘’SCOT DRESDEN’’ adlı kimyasal tankerleri alarak filosundaki tanker sayısını 12’ye çıkardı.

SCOT FLENSBURG

Scot Gemi İşletmeciliği tarafından filoya katılan SCOT FLENSBURG adlı tanker 2008 yılında Damen Tersanesi tarafından inşa edildi. Marşal Adaları bayrağı taşıyan gemi 117 metre uzunluğunda olup 8150 DWT’luk.

SCOT AUGSBURG

Filoya yeni katılan “SCOT AUGSBURG” adlı tanker de Damen Tersanesi tarafından  2009 yılında inşa edildi. 117 metre boyundaki tanker de Marşal Adaları bayrağı taşıyor ve  8132 DWT’luk.

SCOT NUERNBERG

2007 yılı yapımı SCOT NUERNBERG’de diğer iki tanker gibi Damen Tersanesinde inşa edildi. 117 metre uzunluğunda olan SCOT NUERNBERG da  Marşal Adaları bayrağı taşıyor ve  8157 DWT’luk.

SCOT DRESDEN

8158 DWT’luk SCOT DRESDEN diğer 3 tanker gibi Damen Tersanesi tarafından 2007 yılında inşa edildi.  116.89 metre uzunluğundaki kimyasal tanker Marşal Adaları bayrağı taşıyor.

SCOT tankerleri mükemmel ısıtma mevcudiyetine sahip  ve kargoları 75C’ye kadar ısıtabiliyor. Ayrıca 16 ayrık kargo tankı farklı parsellerin birlikte taşınmasına izin veriyor. Filonun satın alınmasından sonra, tankerler Marineline ile yeniden kaplanacak ve böylece bu 3 tanker kimyasal yüklerini daha kolay ve güvenli taşıyacak.


Bunları da beğenebilirsin