Denizcinin anasayfası

Metanol yakıtlı ilk römorkör 2023’de hizmette

Dünyanın ilk metanol yakıtlı römorkörü M/V Hydrogen One, 2023 yılında piyasaya sürülecek.

Maritime Partners, Elliott Bay Design Group, e1 Marine ve ABB ile işbirliği ile inşa edilen dünyanın ilk metanol yakıtlı römorkörü M/V Hydrogen One, 2023 yılında hizmete alınacak.

Dünyanın ilk metanol yakıtlı M/V Hydrogen One olarak adlandırılan römorkörü, IMO 2030 uyumlu olacak ve ABD Sahil Güvenlik’in Alt Bölüm M düzenlemelerinin tüm gereksinimlerini karşılayacak.

Metanol yakıtlı römorkörün tasarımı, Elliott Bay Design Group’a ait. Hydrogen One’ın yakıt ikmali gerekmeden önce 550 mile kadar standart çalışma hızlarında performans göstermesi bekleniyor.

Maritime Partners’ın kurucu ortağı ve operasyon direktörü Austin Sperry, ilk metanol yakıtlı M/V Hydrogen One römorkör ile ilgili olarak “Gemi sahipleri, gemilerine yakıt ikmali için altyapı hazır olana kadar düşük karbonlu yakıtları taahhüt etme konusunda anlaşılır bir şekilde isteksiz davrandılar. M/V Hydrogen One, bu sorunu güvenli ve dünya çapında kolayca bulunabilen metanol kullanarak çözecek. M/V Hydrogen One, 1.600 gemiden oluşan filomuza katıldığında, yalnızca mükemmel emisyon azaltma yetenekleri sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda son derece işlevsel, güvenilir ve uygun maliyetli operasyonlar da sağlayacak” açıklamasını yaptı.

ABB Marine & Ports’tan Dave Lee ise, 2023de piyasaya sürülmesi beklenen metanol yakıtlı römorkör için ‘’hem ana motorlara hem de her zaman çevrimiçi bir jeneratöre ihtiyaç duyduğunuz geleneksel bir römorkörden çok daha verimli. Bu tasarım ve teknolojimiz sayesinde, yalnızca büyük operasyonel ve maliyet verimliliği sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda en çevre dostu ulaşım modunu daha da sürdürülebilir hale getiriyoruz.” diye konuştu.

M/V Hydrogen One, IMO 2030 uyumlu olacak ve ABD Sahil Güvenlik’in Alt Bölüm M düzenlemelerinin tüm gereksinimlerini karşılayacak.


Bunları da beğenebilirsin