Denizcinin anasayfası

Sanayi sitesinde üretilen 20 metrelik gemi deniz ile buluştu

19 Mayıs Sanayi Sitesinde üretilen 20 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğindeki gemi, 20 personel çalışmasıyla Dereköy limanında deniz ile buluşturuldu.

İlçenin kalkınması için çalıştıklarını ifade eden Cihan Usta Tekne İmalatı sahibi Cihan Kuş, “Devlet büyüklerimizden, gemiyi denize indirmek için bir yer istiyoruz. Dün gemiyi denize indirmek için çok zorlandık” diye konuştu.

GEMİ MORİTANYA’YA GİDECEK

Daha önce 12 metrelik ufak tekneler yaptıklarını belirten Kuş, “Firmamız açılalı bir buçuk sene oldu.

Çok büyük talep gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Dün ilk büyük teknemizi denize indirdik. 20 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde olan gemimizin üretimini 5 ayda, 8 eleman ile gerçekleştirdik.

Yaklaşık 1,5 trilyona mal oldu. Gemimiz Moritanya’ya gidecek. Geminin saçı Samsun’dan geldi, geri kalan tüm parçaları ilçemizde üretildi. Yeni inşalarımız da devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

DESTEK BEKLİYORUZ

Gemiyi suya indirirken zorlandıklarını dile getiren Cihan Kuş, “19 Mayıs Sanayi Sitesinde ürettiğimiz gemiyi, 20 personelle Dereköy limanında deniz ile buluşturduk.

Devlet büyüklerimizden, gemiyi denize indirmek için bir yer istiyoruz. Dün gemiyi denize indirmek için çok zorlandık. İlçemizin kalkınması için bizim büyük bir desteğimiz var.

Gemiyi suya indirirken destek olan Emniyet Amiri Ahmet Aydoğan’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Devlet büyüklerimizden de destek bekliyorum” diye konuştu.

 


Bunları da beğenebilirsin