Denizcinin anasayfası

Scandlines feribotunun omurga döşeme töreni yapıldı

Cemre Tersanesi'nde Scandlines feribotunun omurga döşeme töreni gerçekleştirildi.

 

Cemre Tersanesi’nde yapım süreci devam eden dünyanın en büyük sıfır emisyonlu feribotu olan Scandlines’ın omurga döşeme töreni gerçekleştirildi.

Yük taşıma kapasitesi artacak!
147 m uzunluğunda olan 140 yolcu ve 66 adet tır taşıma kapasiteli yeni inşa projesi sayesinde Scandlines yük taşıma kapasitesini %23 oranında arttırmış olacak. Geliştirilen dizaynı ile tırlar hem üst hem de alt güvertelerde taşınabilecek. Ek olarak, geminin modüler yapısı binek araçları da taşımaya uygun olacak.

Türünün en büyük batarya kapasiteli gemisi olacak

Lloyd’s Register klas kurallarına göre inşa edilecek olan gemi yaklaşık 10 MWh batarya kapasitesi ile türünün en büyük batarya kapasiteli gemisi ünvanını taşıyacak. Limana Güvenli Dönüş (Safe Return to Port) kurallarına uygun olarak inşa edilmesi bu projenin geliştirilmesi sırasında önem verilen bir başka unsur olarak projeyi bir adım daha öne çıkarmakta.

Sıfır karbon izi ile çalışacak

Bir saat on dakikalık geçiş süresi ile feribot sıfır karbon izi ile çalışacak. Ayrıca, Almanya’daki Puttgarden ve Danimarka’daki Rødby arasında bulunan Scandlines güzergahındaki mevcut yolcu feribotları gibi hibrit feribot olarak da işletilebilir.

Scandlines hakkında

Scandlines, tarihi 1872’ye dayanan, güçlü bir Almanya-Danimarka işbirliğine ve yeşil bir vizyona sahip modern ve yenilikçi bir feribot operatörüdür.

Yedi feribotta 41.500’den fazla kalkış yapan Scandlines, normal bir yılda Puttgarden-Rødby ve Rostock-Gedser rotalarında 7 milyondan fazla yolcu, 1,7 milyon araba ve yaklaşık 700.000 yük birimi taşıyor.


Bunları da beğenebilirsin