Denizcinin anasayfası

GESTAŞ Deniz Ulaşım, 2018 yılı değerlendirmesi yayımladı.

Gemiler hem mekanik ve hem de konfor olarak yenilendi

Lapseki İskelesi’nde 3. rampa hizmete açıldı, yeni inşa edilen bir gemi filoya dâhil oldu, özellikle adalarda rekor sayıda seferler yapıldı, personel eğitimine önem verildi.

Gelibolu 1 ve Ayvacık gemileri yenilendi: Gelibolu 1 ve Ayvacık gemilerinin, dış mekân yolcu oturma alanları ve tuvaletleri yenilenirken, araç güverte bölümünde yolcular için oturma alanları oluşturuldu.

Gemi ve iskelelerimize 12 Milyon TL’lik yatırım: 2018 yaz sezonu öncesinde yolculara daha konforlu ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına filodaki gemilere 9 milyon TL, iskelelere 3 milyon TL olmak üzere toplamda 12 milyon TL’lik yatırım yapıldı.

Lapseki İskelesi yenilendi:

Lapseki İskelesi’nde betonarme güçlendirme ve yenileme çalışmaları yapıldı, iskeledeki rampa sayısı 3’e çıkartıldı.

Kabatepe İskelesi yenilendi:

Gökçeada seferlerinin düzenlediği Kabatepe İskelesi yeşillendirildi. Gökçeada ve Bozcaada’da bir günde rekor sefer: Yaz sezonunda yoğun dönemlerde bir günde Gökçeada’da 30, Bozcaada’da 40’ı aşan sayıda seferlerle rekor sayıda sefer gerçekleştirildi.

M/F Gelibolu gemisini filomuza kattık:

110 araç, 576 yolcu kapasitesine ve son teknoloji donanımlara sahip olan M/F Gelibolu gemisiyle seferlere başlandı.

15 milyon yolcu, 4 milyon araç, 86 bin sefer:

2018 yılı içerisinde Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada, Güney Marmara hattı olmak üzere tüm hatlarda 86 bin sefer düzenlendi, bu seferlerde 4 milyon araç, 15 milyon yolcu taşındı.

Denizci İnsan Kaynakları Profesyonelleri’ni Çanakkale’de ağırladık:

Denizcilik sektörünün önde gelen firmalarının İnsan Kaynakları yöneticileri tarafından yapılan Denizci İnsan Kaynakları Profesyonelleri Çalıştayı’nın 2.’si Çanakkale’de GESTAŞ ev sahipliğinde gerçekleşti.

Ödüllendirme: Kurum içerisinde çeşitli faaliyetlerde başarılı ve özverili çalışmalar gösteren personeller ödüllendirildi.

Eğitim: Yangın tatbikatı, güvenlik tatbikatı gibi tatbikatlarla personellere mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak, “Engelli yolcularla iletişim” gibi kişisel gelişimlerini de artıracak eğitimler gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama videosu:

Şirketin hazırladığı kurumsal kutlama videolarında personellere yer verildi. TURİZM Midilli seferleri başladı Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli seferleri:

Çanakkale’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan bu seferlerle 3 bini Çanakkale’ye gelen yabancı turist olmak üzere 12 bin kişi taşındı. 2018 Troya Yılı’nın en büyük destekçisi GESTAŞ’tı: Ulusal ve uluslararası çapta etkinliklerle Çanakkale’nin dünyaya duyurulmasına vesile olundu.

Europa Orient Rallye Troy 2018: Fransa’dan Kudüs’e kadar binlerce kilometre yol kat ederek dünyayı dolaşan Europa Orient Ralli, Doğu-Batı Dostluk Rallisi’nin Çanakkale ayağı gerçekleştirildi.

TroyaYazar Homeros Edebiyat Festivali:

Türkiye ve Güney Kore’den birbirinden ünlü yazarlar, Çanakkalelilerle buluşturuldu.

Troya Medya Buluşması:

Türkiye’nin önde gelen 10 yazarı, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de ağırlandı. Görme Engelliler

Homeros Okumaları:

Homeros’un kör oluşundan yola çıkarak dünyanın farklı ülkelerinden gelen görme engelliler, Troya Ören Yeri’nde bir araya getirildi.

EĞİTİM ve KÜLTÜR Turgut Reis Ortaokulu’nda STEM Laboratuarı:

Turgut Reis Ortaokulu’na STEM laboratuvarı, bilgisayar ve kodlama sınıfı kurularak daha iyi ve daha donanımlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlandı.

18 Mart İlkokulu Zekâ Oyunları Sınıfı:

Genel Müdür Volkan Uslu’nun karne sevinçlerine ortak olduğu 18 Mart İlkokulu öğrencileri için hazırlanan Zekâ Oyunları Sınıfı hizmete sunuldu.

GESTAŞ, Proje Pazarı, ÇOMÜ Kariyer Günleri, Çanakkale Teknopark ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı, Model United Nations Konferansları arasında yer alan TroyMUN’18 gibi etkinliklerin paydaşları arasında yer aldı.

Her ne yaştan olursa olsun öğrencilerden destek esirgenmedi, yeri geldi tecrübeler de paylaşıldı: GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, mezun olduğu Çanakkale Fen Lisesi’nde ve TroyMUN’18 Konferansı’nda öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Kadınlar Günü’nde kadın yolcularımıza sürpriz:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şirketin bünyesindeki iskelelerde kadın yolcular çiçeklerle karşılandı; kadınlara yönelik özel bir program gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi özel günlerde GESTAŞ, kutlamaların hep ön safhasındaydı.

23 Nisan Deniz Temalı Resim Yarışması: Personellerin çocukları arasında deniz temalı resim yarışması düzenlendi, çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Anneler Günü:

Anneler Günü’nde tüm hatlarda annelerin yolculuklarında hoş vakit geçirmeleri için müzik ziyafeti verildi.

GESTAŞ ile Boğaz Sefası Programı:

Ton Tv’de yayınlanan, feribotlarda çekilen GESTAŞ İle Boğaz Sefası programında Çanakkale’nin başarılı kişileri konuk edildi.

Gökçeadalı yolcularımızla bir araya geldik:

GESTAŞ birim müdürleri, Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ev sahipliğinde Gökçeada halkı ile bir araya gelerek Gökçeada odaklı çalışmalarını Ada halkıyla paylaştı.

Kitap Okuma Etkinliği:

Topluma Destek Derneği (TDD) Çanakkale Şubesi işbirliğiyle Çanakkale-Kilitbahir hattındaki feribotlarda kitap okuma farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

23 Nisan GESTAŞ Sinema Şenliği:

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkaleli çocuklar, şenliğin 3. yılında da sinemada ağırlandı.

Gökçeada’da ‘Hedefim Sensin’ :

Çekimleri Gökçeada’da gerçekleştirilen, bir sahnesi de GESTAŞ feribotunda çekilen “Hedefim Sensin’’ filmi, tüm Türkiye ile aynı anda Gökçeada’ya izlettirildi.

İki günde yaklaşık 2.500 izleyici ile buluşuldu. Öğrenci geçişlerine indirim: 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öncesinde eğitime destek amaçlı öğrenci biletlerine %20 indirim uygulandı.

SPOR Gelibolu Triatlonu: GESTAŞ, yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Gelibolu Triatlonu’nun paydaşları arasında yer alındı.

Etkinliğin start noktası olarak filodaki Gelibolu gemisi kullanıldı, ortaya eşi benzeri olmayan görüntüler çıktı.

Birgül Erken’den Guinness Dünya Rekoru:

Çanakkaleli milli sporcu, “Su altında tek nefeste bisikletle en uzun mesafeyi kaydetme” rekorunu 59.6 metre ile kırarken GESTAŞ da desteğini esirgemedi.

5 Bin Pedal Çanakkale’de Buluştu:

GESTAŞ, 2018 Troya Yılı kapsamında gerçekleştirilen Çanakkale Bisiklet Festival’inde 5 bin bisikletlinin Çanakkale’de buluşmasına öncülük ettik.

Cem Karabay Rekor Denemesi:

Milli sporcu Cem Karabay, Gökçeada’da Yıldız Koyu Su Altı Milli Parkı’nda su altında 30 dakika kalarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı, destekçileri arasında GESTAŞ da yer aldı.

1915 Çanakkale Spor Kulübü: Engelliler Ligi’nde Çanakkale’mizi en iyi temsil eden kulüplerden biri olan 1915 Çanakkale SK, GESTAŞ’ın katkılarıyla şampiyonluğa uzandı.

New Balance Türkiye Bozcaada Koşusu:

Bozcaada’da gerçekleştirilen New Balance Türkiye NBozcaada koşusunda GESTAŞ Deniz Ulaşım da yer aldı. Adalardan hastalar için özel sefer Gökçeada ve Bozcaadalı hasta vatandaşlar, tek bir hasta dahi olsa tarife dışı özel seferlerle anakaraya taşındı.

Bir gecede artarda iki ayrı özel sefer dahi yapıldı. Hasta ve yaşlı yolcular için tüm GESTAŞ personelleri seferber oldu.

 


Bunları da beğenebilirsin