Türk P&I’dan güvenli yolculuk videosu

Türk P&I'ın denizde güvenli seyahat için yolculara yönelik hazırladığı video yakında gösterime girecek.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Su Araçları Sorumluluk Sigortası alanında uluslararası standartlarda hizmet veren ve yaklaşık 2 bin 500 sigortalı deniz aracını portföyünde bulunduran Türk P&I Sigorta çeşitli projelerle bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

2018 yılında “Önce insan hayatı” diyerek yatçılara yönelik hazırladığı videolar ile yola çıkan Türk P&I Sigorta, kaza gerçekleşmeden önlemler alınması yönünde yürüttüğü toplumsal çalışmalar ve bilinçlendirme projeleriyle hayati önlemlere dikkat çekmeye devam ediyor.

Delmar Safety

Türk P&I Sigorta, bu yıl ise şehir içi deniz araçlarını kullanan yolcuların seyahatini emniyetli bir şekilde gerçekleştirebilmesi için dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bir film hazırladı.

Seyahat halinde iken gösterilmesi planlanan 4.5 dakikalık filmde yolcuların seyahat sırasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı ve bilinçli olmalarını sağlamam amaçlanıyor.

Türk P&I Sigorta’dan yapılan açıklamada : “Günlük yaşantısında okula, işe giderken hemen hemen her gün vapur, motor gibi deniz ulaşımını kullanan kişilerin hem kendi güvenlikleri hem de beraber seyahat ettikleri diğer yolcuların güvenliği için hazırladığımız filmde; ‘İniş ve binişlerde dikkat edilmesi gereken hususlar’, ‘can yeleklerinin bulunduğu yerler ve kullanım şekli’, ‘yangın çıktığında’ veya ‘denize insan düştüğünde’ ilk yapılması gerekenler gibi konulara yer verdik.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayınlanan Limanlar Yönetmeliğinin 16/2 maddesi gereğince, hazırladığımız filmin yolcu taşıyan tüm deniz araçlarında gösterilmesi planlanmaktadır” denildi.

Bunları da beğenebilirsin
X